Адвокати повідомляють про критичний стан трьох фігурантів справи "Веджіє Кашка"

"Суд" в окупованому Криму переніс на 24 січня розгляд кримінальної справи "Веджіє Кашка", у зв'язку з госпіталізацією одного з фігурантів справи Асана Чапуха

Стан здоров'я інших фігурантів цієї справи також критичний, тож ігнорування скарг захисту може призвести до "поганих наслідків", заявили адвокати на відео, розміщеному на Facebook-сторінці "Кримської солідарності", передає Depo.ua.

"Сьогодні справу Веджіє Кашка перенесли на 24 січня. Причина в тому, що Асан Чапух потрапив до лікарні через внутрішню кровотечу. Стан здоров'я мого підзахисного Казіма Аметова також критичний. Я його таким ще не бачив, з кожним судовим засіданням йому стає все гірше й гірше. Він каже, що задихається, ледве дихає, що йому роблять якісь уколи, які не допомагають", - розповів адвокат Еміль Курбедінов.

За його словами, інший фігурант справи Руслан Трубач сидить в одній камері із тяжкохворим Едемом Бекіровим, якому надає допомогу, і також називає його стан критичним.

"Руслан Трубач говорив про Едема Бекірова, який без ноги з операцією на серці, він говорив, що ця людина скоро помре... Він каже, що нога у нього вже синя, що йому постійно погано з серцем. Я вважаю, що це тортури й повільне вбивство людей, які не зрозуміло з яких причин перебувають у слідчому ізоляторі", - заявив Курбедінов.

За його словами, він разом із колегами у даній кримінальній справі звернулися до "суду", заявивши, що життю і здоров'ю їхніх підзахисних загрожує небезпека і просили змінити запобіжний захід із тримання в СІЗО на домашній арешт, "проте це клопотання навіть не розглядалося".

Втім, саме тривале перебування у важких умовах СІЗО призвело, за словами адвоката Айдера Азаматова, до госпіталізації його підзахисного Асана Чапуха.

"До того, як його закрили, він був здоровою людиною. Зараз він змушений приймати ліки, які з одного боку лікують, з іншого - калічать. І в цій ситуації, якщо не вжити заходів щодо інших фігурантів справи, можуть бути дуже погані наслідки", - сказав Азаматов.

За словами адвоката Едема Семедляєва, ситуація з його підзахисним Бекіром Дегірменджі також критична і "влада" має адекватно відреагувати на скарги і клопотання, що направляються захистом до "суду".

Нагадаємо, 8 січня фігурант "справи Веджіє Кашка" Асан Чапух був терміново госпіталізований в одну з лікарень Сімферополя.

9 січня адвокат Айдер Азаматов провідав у лікарні фігуранта "справи Веджіє Кашка" Асана Чапуха. У нього відкрилася внутрішня кровотеча.

Також стан здоров'я фігуранта "справи Веджіє Кашка" кримськотатарського активіста Кязіма Аметова різко погіршився.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна