Адвокати ГРУшників просять вважати їх військовополоненими

Захист обвинувачених російських спецназівців просить суд вважати Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва військовополоненими і зняти з них звинувачення, висунуті українською стороною
Depo.Життя
15 квітня 2016 18:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявили під час судових дебатів адвокати Єрофєєва і Александрова, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Адвокат Єрофеєва Оксана Соколовська апелювала до норм Женевської конвенції і нагадала, що з самого початку після затримання українські правоохоронні органи визнали Єрофеєва і Александрова військовополоненими і лише згодом змінили свою позицію.

Соколовська закликала суд при винесенні вироку врахувати статус Єрофеєва і Александрова як військовополонених.

"Ми не можемо застосовувати норми українського кримінального права до осіб, які є комбатантами (військовополоненими - ред.) за міжнародним правом", - сказав адвокат Александрова Валентин Рибін.

Соколовська наголосила, що, на думку захисту, не доведений стороною обвинувачення складу кримінальних правопорушень, в яких звинувачуються Єрофеєв і Александров.

"Сторона обвинувачення не надала належні докази... Прошу суд... визнати Єрофєєва і Александрова невинними в скоєнні кримінального злочину", - підсумувала вона.

Як відомо, Голосіївський районний суд планує 18 квітня оголосити вирок російським спецпризначенцям Єрофеєву і Александрову.

Довідка. 16 травня 2015 року сили АТО затримали в зоні бойових дій в Луганській області двох російських спецназівців - капітана Єрофєєва і сержанта Александрова.

Під час допиту Єрофєєв зізнався, що очолював диверсійно-розвідувальну групу з 12 чоловік, до складу якої входив Александров.

У кінці серпня досудове розслідування щодо російських військовослужбовців було завершено. Їх звинувачують у скоєнні низки злочинів, зокрема, у веденні агресивної війни, створення терористичної групи, теракти.

21 березня Голосіївський райсуд продовжив арешт Єрофєєва і Александрова до 19 травня.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя