Чеченські тюремники можуть запроторити Клиха до психлікарні

Адвокатів українця Станіслава Клиха, якого судять на Росії, турбує його психічний стан
Depo.Життя
15 березня 2016 10:39
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив адвокат Ілля Новіков.  

"Нас дуже турбує стан його психічного здоров'я. Нас дуже турбує, що він може бути визнаний психічно хворим і через те він опиниться не в звичайній тюрмі, а в якомусь закритому психіатричному  стаціонарі, звідки його неможливо буде витягнути, тому що туди немає доступу адвокатів", - сказав Новіков. 

Нагадаємо, 14 березня у російській Чечні розгляд справи громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха перенесли на невизначений термін. Як повідомили у прес-службі Верховного суду Чечні, це пов’язано з тим, що суддя Вахід Ісмаїлов, який веде справу, взяв лікарняний на місяць.

Зазначимо, раніше адвокати Клиха зажадали від чеченських тюремників надати інформацію про препарати, які лікарі дають ув'язненому

"Клиху дають якісь таблетки "від застуди" і колють якісь уколи. Карпюку такі уколи і таблетки не дають", - розповіла адвокат Клиха Марина Дубровіна. 

Після початку судового процесу Клих поводився неадекватно, "був буйним". Адвокати вважають, що у громадянина України розвинулося психічне захворювання, проте чеченські лікарі вирішили, що він симулює.

"Потім він несподівано став спокійним і байдужим", - розповіла Дубровіна.

На початку лютого лікарі однієї з клінік Грозного за підсумками експертизи визнали Клиха психічно здоровим. Співробітники суду "буйну поведінку на процесі" визнали спробою уникнути покарання.

Читайте також: Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі