Адвокат вирішив "штурмувати" кримську "прокуратуру" через затримання Климента

Адвокат Микола Полозов подав заяву в "прокуратуру" окупованого Криму щодо порушення прав архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, якого протримали у "поліції" більше 3-х годин

Про це адвокат повідомив у Facebook, інформує Depo.ua.

Він розповів, що вранці архієпископ збирався виїхати на автобусі до Ростова-на-Дону, щоб побачитися там із українським політв'язнем Павлом Грибом.

Проте об 11:45 на автовокзалі співробітники ППС зайшли в автобус, вивели звідти Климента і провели огляд його особистих речей. "У сумці у нього знаходилися особисті речі релігійного призначення: підрясник, епітрахіль, поручі, тобто все необхідне для здійснення релігійних дій", - зазначив Полозов.

Об 11:50 якийсь невідомий "прихожанин" написав заяву, в якій були перераховані всі ці предмети. Також у заяві було зазначено, що архієпископ їх викрав.

Священика привезли до відділу поліції району "Центральний", де утримували майже 5 годин.

"Там у Климента відібрали пояснення, в яких він вказав, що всі ці предмети є його особистим майном, а звинувачення в їхній крадіжці є абсурдом", - повідомив адвокат.

Оскільки жодних протоколів щодо Климента не склали і він не був затриманий, то Полозов і його колега Еміль Курбедінов запропонували архієпископу залишити відділ. При цьому в журналі записів Климент поставив позначку, що має претензії до співробітників поліції через утримання його понад 3 години.

"Коли ми вийшли надвір, нас наздогнав Нікітін (заступник начальника поліції Сімферополя - ред.) і повідомив, що є заява, що нібито архієпископ при проведенні огляду вранці нецензурно висловлювався, і нам всім необхідно перейти до відділу поліції "Київський" для складання протоколу", - повідомив адвокат.

У цей час він направив до "прокуратури" заяву про порушення прав Климента у зв'язку з утриманням його в поліції понад 3-х годин.

В іншому відділі поліції, де архієпископ очікував прибуття "заявника", співробітники окупаційної поліції запропонували йому піднятися на другий поверх без адвокатів, однак він відмовився.

"За півгодини до закінчення терміну до відділку привели людину, яка зовнішнім виглядом нагадує алкоголіка і бездомного в одній особі. Саме він чув, як архієпископ нібито нецензурно висловлювався. І практично одразу вивели", - зазначив Полозов.

За його словами, архієпископ Климент скористався правом не свідчити проти себе, про що і було зроблено відповідний запис у бланку пояснення, і о 21:06 (за московським часом) Климент та адвокати залишили відділ поліції.

"Моралі в цій історії немає ніякої...Замовлення на архієпископа було оформлене з Москви і локальним завданням силовиків було бажання не допустити зустрічі Климента з Павлом Грибом. А глобальним - перешкодити його діяльності, залякати", - вважає адвокат.

Він додав, що окупанти прорахувались, оскільки не очікували, що адвокати опиняться поруч з Климентом, а реакція української та світової громадськості буде настільки гострою.

Нагадаємо, сьогодні, 3 березня, в окупованому Криму затримали архієпископа Кримської єпархії ПЦУ  Климента.

Згодом український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Климента затримали за намір відвідати українця Павла Гриба у російському СІЗО.

За даними адвоката Миколи Полозова, російські силовики намагалися звинуватити Климента у дрібному хуліганстві. Проте ввечері окупанти відпустили Климента.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook