Адвокат розповіла про страшні тортури, які пережив Клих у російській тюрмі

Українського політв'язня Станіслава Клиха жорстоко катували в російській в'язниці і, очевидно, "накачували" психотропними препаратами
Depo.Життя
23 червня 2016 12:34
ФОТО: depo.ua

Про це адвокат Клиха Марина Дубровіна розповіла в інтерв'ю Цензор.НЕТ, передає depo.ua.

За її словами, Станіслава регулярно катували протягом майже трьох місяців, після чого він в повному виснаженні потрапив до лікарні.

"Були тортури нескінченні, день через день. Стас сам говорив, що не міг тримати ручку і ложку. Стас був доведений вже до крайності, в 15-му році він потрапив до лікарні, була втрата ваги божевільна, низький гемоглобін. Його бачили в такому стані консули на суді в П'ятигорську щодо продовження запобіжного заходу - це була палиця, на яку надягнута майка. Такого зеленого кольору обличчя я не бачила в житті. Але те, що йому в лікарні підняли гемоглобін, не означає що розібралися з психічним здоров'ям. Він же утримувався в одиночній камері 10 місяців! Це ж як окреме покарання. І у здорових людей з'їжджає дах, коли людина постійно в одиночній камері. У нас в матеріалах справи є доповідні записки людей, які помістили його тоді. Він повідомляли: "Клих пише на полях газет якісь телефонні номери". Так це ж Клих спілкується сам з собою, тому що йому більше ні з ким поговорити!", - каже Дубровіна.

Вона зазначила, що голова російської Незалежної психіатричної асоціації настійно рекомендував стаціонарне обстеження Клиху, оскільки не досліджений цілий спектр можливих психічних розладів.

Дубровіна розповіла, що Станіслава Клиха жорстоко катували і, судячи з галюцинацій, які виникали у нього, підмішували психотропи в воду і їжу.

"Електричний струм. Підключали до мочок вух, до рук-ніг, до геніталій. Його підвішували за наручники до грат, і стежили, щоб ноги до підлоги не торкалися, і за спину руки заводили і підвішували. А в такому стані суглоби вивертаються. А потім психотропи давали. Його привезли до Владикавказа, вивели в тюремний дворик. Не давали ні їсти, ні пити. Дощ, сніг, він там ходив, спав кілька днів. І потім йому принесли воду. А він каже мені: "Я з такою жадібністю став пити!". І все - відразу почалися галюцинації. Він це пам'ятає. Він говорив, що бачить своїх батьків, як ніби їх кидають під поїзд, і у нього в вухах довго стояв передсмертний крик батька. І ось він до цих пір не вірить, що батько живий, хоча я привозила в серпні йому фотографії батьків. Тамара Іванівна, коли приїжджала, розповідала, що батько живий. У воді були (психотропи - ред.). І потім ціла серія була. Ось його тримали приблизно тиждень, не давали їсти і пити, і потім він каже: "Мені самому було дивно, чому вони запрошували на застілля, горілка, якась їжа ... Я там щось з'їв або випив". І у нього знову це почалося", - розповіла Дубровіна.

Нагадаємо, 19 травня суд присяжних в Грозному визнав винними громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Верховний суд Чечні 26 травня засудив їх до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Згідно з вироком, перші 10 років Карпюк проведе у в'язниці, а Клих - перші 9 років, потім обидва - в колонії суворого режиму.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя