Адвокат Савченко розповів, як Яценюк шкодить справі Карпюка і Клиха

Присутність у матеріалах справи українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха згадки про українського прем'єра Яценюка не пішла підсудним на користь
Depo.Життя
15 березня 2016 10:31
ФОТО: depo.ua

Таку думку, як передає depo.ua, в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив адвокат Ілля Новіков.

"На мою думку, Миколі  та Стасу не пішло на користь те, що російські слідчі долучили до цієї справи Арсенія Яценюка. Це сприймається як якийсь жарт, те що Яценюк за версією російського слідства воював в Чечні в 1994 році. Але не це не жарт. Це дуже серйозна справа", - наголосив адвокат, який представляє в суді Карпюка.

Він також зазначив, що українців не привозять на засідання суду.

"Ані Стаса, ані Миколу Карпюка не відвозять до суду, тому що суд ухвалив, щоб вони не брали участь в засідання через їхнє образливе ставлення до суду. Так, є таке право суду", - зазначив Новіков.

Він також вважає підозрілим те, що суддя захворів саме зараз, коли для допиту викликали свідків захисту.

"Суддя – людина похилого віку, але дуже підозріло що він захворів саме тоді, коли почала виступати сторона захисту. Коли приїхали свідки (мама Карпюка та брат Клиха) з України, щоб підтвердити, що 31 грудня 94 грудня не було в Чечні (а російські слідчі звинувачують Карпюка та Клиха в тому, що вони брали участь в бою чеченських сепаратистів проти російських військових), суд припинив процес на невизначений термін", - сказав адвокат. 

Нагадаємо, у понеділок, 14 березня, у російській Чечні розгляд справи громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха перенесли на невизначений термін. Як повідомили у прес-службі Верховного суду Чечні, це пов’язано з тим, що суддя Вахід Ісмаїлов, який веде справу, взяв лікарняний на місяць.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації "УНА-УНСО" (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії від 2014 року. За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

Минулого місяця в Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

Читайте також: Мати Клиха, приїхавши в Чечню, опинилась в скрутному становищі