Адвокат: Обмін Сенцова та Кольченка можливий тільки після вироку ГРУшникам

Обмін кримського активіста Олександра Кольченка та українського режисера Олега Сенцова можливий тільки тоді, коли засудять російських спецназівців Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, заарештованих в Україні
Depo.Життя
24 лютого 2016 09:02
ФОТО: depo.ua

Про це розповіла адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Поки там не буде прийнято остаточне рішення, я вважаю, що питання про обмін не розглядатиметься. Хоча я все-таки сподіваюся, що питання з обміну буде предметом розглядів двох країн, і воно, врешті-решт, вирішиться", - сказала Сидоркіна.

За її словами, вона і її колеги, які захищають Сенцова, вже подали в український Мін'юст необхідні документи для відбування покарання кримчанами в Україні.

"У російський Мін'юст ми не подавали. Ми подали до Мін'юсту України, вважаючи, що воно в даному питанні буде більш об'єктивним в даній ситуації і спробує більш дипломатично підходити до цього питання", - зазначила Сидоркіна.

Довідка: Сенцов і Кольченко були засуджені Північно-Кавказьким військовим окружним судом до 20 і 10 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Їм були пред'явлені звинувачення в підготовці підриву пам'ятника Леніна в Сімферополі, а також у підпалі офісів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії". Обидва українці визнані правозахисним рухом "Меморіал" політв'язнями.

У травні 2015 року на Луганщині в зоні проведення АТО були затримані російські спецназівці зі складу ГРУ Олександр Александров і Євген Єрофєєв. Спочатку вони визнали, що є російськими військовими однієї з частин ГРУ, але в суді відмовилися від свідчень. Судові розгляди тривають.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя