Адвокат Новіков допускає обмін 9 українських політв'язнів

Відомий російський адвокат, захисник українських політичних в'язнів Ілля Новіков вважає, що треба вести мову про обмін всіх дев'яти українських громадян, після юридичного завершення справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка
Depo.Життя
23 серпня 2016 15:16
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає depo.ua.

Адвокат зазначив, що у нього немає ілюзій щодо того, що Верховний суд України, розглянувши подану захистом скаргу, скасує вирок Карпюку і Клиху, і повідомив, що захист оскаржуватиме в Європейський суд з прав людини.

Новіков підкреслив, що це буде означати юридичну завершення процесу.

"Але немає нічого більш працюючого - по тому досвіду, який є - чим прямі переговори і якийсь варіант обміну, як було з Солошенко, Афанасьєвим, Савченко", - сказав адвокат.

Він додав: "З того, що я знаю щодо позиції МЗС України, то МЗС схиляється до опрацювання варіанту, який стосується обміну" всіх на всіх "або" багатьох на багатьох".

"Тут важливо, що із завершенням процесу Карпюка-Клиха підводиться риска під так званим некримських списком", - зазначив Новіков, пояснивши, що "справа Клиха-Карпюка" - останнім з цього списку.

"Мені здається, що це якраз той самий ідеальний момент, коли можна сказати, що ми пробуємо підвести риску під цим списком, у нас по ньому 9 осіб. Давайте спробуємо всіх дев'ятьох обміняти або звільнити", - підсумував Новіков.

Нагадаємо, 19 травня 2016 року суд присяжних в Грозному (Росія) визнав винними громадян України Карпюка і Клиха. За версією російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і в кінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

За даними російського слідства, вони брали участь в боях з російськими військами в Грозному, зокрема в боях в районі площі "Хвилинка" і біля Президентського палацу.

Мін'юст України направив до Росії запит про екстрадицію Клиха і Карпюка, на який не надійшло відповіді, в зв'язку з чим український Мін'юст направив повторний запит.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя