Адвокат Карпюка на суді вщент розгромив обвинувачення

До початку перерви у дебатах на процесі українців Миколи Карпюка і Станіслава Клиха у Верховному суді Грозного встиг виступити адвокат Карпюка Дока Іцлаєв
Depo.Життя
17 травня 2016 18:05
ФОТО: depo.ua

Про це написав у "Фейсбуці" журналіст Антон Наумлюк, передає depo.ua.

"До перерви, крім прокурорів, встиг виступити адвокат Дока Іцлаєв. Захисники розділили потерпілих та загиблих і поранених бійців ЗС РФ, і Іцлаєв докладно описав загибель 15 і поранення 10 солдатів", - пише Наумлюк.

Згідно з документами справи, лише один з федеральних солдатів постраждав від стрілецької зброї, але калібру 7,62. Звинувачення ж наполягає, що у Карпюка був АК калібру 5,45, а Клих користувався СГД, але перебував там, де російських військових взагалі не було.

За версією ж обвинувачення, Карпюк і Клих воювали в районі площі Минутка, де бої в цей час не велися.

Іцлаєв також розповів про принципову необгрунтованість звинувачень у тортурах: "Жодної загибелі від ножових поранень у цей час не зафіксовано, як і відрізаних пальців, насильства держаком лопати. "Меморіал" збирав тоді докладні свідчення і не виявив нічого такого".

Окремо зупинився адвокат на суперечностях у словах головного свідка Олександра Малофеєва. "Вочевидь, він узагалі не був у Чечні", - зробив висновок Іцлаєв.

Адвокат попросив присяжних виправдати підсудних.

Нагадаємо, російське обвинувачення ставить за провину Карпюку і Клиху вбивство 30 військовослужбовців і ще замах на життя 15 солдатів, які вони начебто скоїли у складі загону "Вікінг" з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995-го у Грозному. Під час слідства до двох українців довго не допускали адвокатів, консула, катували. "Меморіал" визнав обох політв'язнями.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя