Аді Роговцевій – 82: Десять знакових ролей легендарної акторки

Сьогодні українській акторці Аді Роговцевій виповнюється 82 роки

Аді Роговцевій – 82: Десять знакових рол…

Depo.ua згадує найбільш відомі ролі знаменитої актриси.

Юність Полі Вихрової (Л.Леонов, 1959)

Одна з перших ролей Роговцевої в театрі і відразу - головна у п'єсі одного з найпомітніших російських соцреалістів Леоніда Леонова.

Варшавська мелодія (Л.Зорін, 1967)

Ця вистава - історія кохання. Випадкова зустріч в післявоєнній Москві колишнього фронтовика, який став студентом, що вивчає виноробство, і польської дівчини, яка вчиться в консерваторії на співачку, переросла в міцні, теплі, взаємні почуття. І ось уже наближається щаслива розв'язка, але ... вийшов урядовий Указ про заборону в СРСР шлюбів з іноземцями...

Багато років пройде, перш ніж Віктор і Гелена зустрінуться знову, - у кожного своє життя, сім'я. Спогади про першу зустріч ще свіжі і живі, але дурні умовності, через які неможливо переступити в силу політичних, культурних і етнічних обставин, вічно заважають героям піднятися над сутністю буття, кинути все, з'єднати свої долі і стати щасливими.

Ада Роговцева зіграла у цій знаменитій виставі головну роль Гелени Мадлевської. За підрахунками дочки актриси Катерини Степанкової, в образі Гелени Роговцева виходила на сцену 680 разів.

104 сторінки про любов (Едвард Радзінський, 1964)

Трагічна роль стюардеси Наташі, яка шукає і знаходить любов свого життя, однак одного разу не повертається з чергового рейсу.

Безприданниця (О.Островський, 1973)

Класика світового театру. І знову головна роль - Лариси, молодої дівчини, оточеної шанувальниками, яка, однак не має приданого.

"Хазяйка" (М.Гараєва, 1978)

Історія радянської Попелюшки - дівчини з народу Наді Гавриленкової, яка згодом стала керівником великого підприємства.

Сподіватися (Ю. Щербак, 1979)

Аді Миколаївні дісталася роль Лесі Українки у виставі, поставленій на сцені театру імені Лесі Українки.

Вишневий сад (А.Чехов, 1980)

Ада Роговцева зіграла головну роль землевласниці Любові Раневської у постановці знаменитої п"єси Антона Чехова "Вишневий сад".

Священні чудовиська (Ж.Кокто, 1987)

П'єса Жана Кокто "Священні чудовиська", поставлена Романом Віктюком, розповідає про світ театру і є одним із найбільш маловідомих і нерозгаданих творів письменника.

Молода актриса Ліан, бажаючи долучитися до світу знаменитостей, видає себе за коханку Флорана, чоловіка актриси на ім'я Естер. Обман скоро виявляється, але Ліан, оселилася в будинку Естер і насправді стає коханкою Флорана. Естер же змушена залишити свій будинок.

Ада Роговцева виконала у цій виставі роль Естер.

Варшавська мелодія-2 (Л.Зорін, 2003)

Рімейк легендарної вистави, зроблений режисером Ігорем Афанасьєвим. У новій версії дія переноситься у часи радянської "Перебудови".

Любов Гелі, польської співачки, і Віктора, російського винороба була зруйнована указом Сталіна 1947 року. Життя і кар'єра забрали Гелю в Америку, звідки вона приїжджає в "перебудовану" Москву 1987 року. Зустріч із незнайомим "новим росіянином" змушує її знову пережити щасливі і трагічні миті її молодості.

Роль Гелі в юності виконала дочка актриси Катерина Степанкова, російського винороба Віктора найчастіше грав Ахтем Сейтаблаєв.

Друга версія знаменитої вистави не втрачає актуальності і сьогодні. Її грають на різних сценах України уже 14 років.

Рожевий міст (Р.Дж.Уоллер, 2009)

П'єса за бестселером Роберта Джеймса Уоллера "Мости округу Медісон", у якій Ада Роговцева зіграла головну роль Франчески Джонсон.

Франческа - італійка, відразу після війни вийшла заміж за солдата американської армії Річарда Джонсона. У них двоє дітей, і сім'я за всіма ознаками є благополучною. Річард з дітьми їдуть на сільськогосподарську виставку в Чикаго, а біля будинку Франчески зупиняється машина фотографа Роберта Кінкейда, який приїхав зробити серію знімків критих дерев'яних мостів округу Медісон на замовлення National Geographic. Він запитує дорогу, і Франческа, зрозумівши, що не зможе її пояснити, супроводжує його до моста. Наступні чотири дні докорінно змінять життя героїв вистави.

Цю красиву легенду варто розповісти світу, в якому зобов'язання вважаються шкідливими для нервової системи, а любов стала питанням зручності. Вам буде нелегко. Але без проникнення в область ніжності і взаєморозуміння неможливо до кінця зрозуміти історію кохання Франчески Джонсон і Роберта Кінкейда.

Довідка

Ада Роговцева народилася 16 липня 1937 року в Глухові. 1959 року закінчила Київський інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого.

З 1959 року протягом 35 років була актрисою Київського російського драматичного театру ім. Л. Українки. Після відходу з цього театру гастролювала з концертними програмами і камерними театрами України та Росії. Грала в багатьох спектаклях Романа Віктюка, з 1994 по 1997 і з 2007 по 2012 рік працювала в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. У 2016 році повернулася в театр з відродженим аншлаговим спектаклем "Вася повинен зателефонувати".

Багато років викладала акторську майстерність у Київському інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого, а також в Київському університеті культури і мистецтв на кафедрі "Дикторів і ведучих телепрограм".

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua, rusdram.com.ua, УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"