Абелівську премію з математики дали за зв'язки двох теорій

Лауреатом однієї Абелівської премії з математики став канадський вчений Роберт Ленглендс

Відповідне рішення Міжнародного математичного союзу і Європейського математичного товариства оголосив президент Норвезької академії наук і літератури Олі Сейерстед, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт премії.

Ленглендс отримав нагороду за "прозорливу програму, яка б пов'язала теорію представлень з теорією чисел". Програма вченого "запропонувала глибокі зв'язки між двома галузями, теорією чисел і гармонійним аналізом, які раніше вважалися непов'язаними".

Довідка. Ленглендс народився в Нью-Вестмінстері у Британській Колумбії 1936 року. Він закінчив Університет Британської Колумбії зі ступенем бакалавра в 1957 році, а в 1958-му – зі ступенем магістра. Докторську дисертацію захистив в Єльському університеті в 1960 році. Ленглендс в даний час є професором Інституту перспективних досліджень в Прінстоні, штат Нью-Джерсі (США).

Вручення премії відбудеться в Осло 22 травня 2018 року. Розмір нагороди становить 715 тис. доларів. Премія, що вважається поряд з Філдсівською і Крафорда однією з найпрестижніших для математиків, присуджується щорічно починаючи з 2003 року.

Торік лауреатом премії став француз Ів Мейер за "ключову роль у розвитку математичної теорії вейвлетів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна