А ви відповідальний власник? 5 свобод задля благополуччя улюбленця

Ставлення до тих, хто від нас залежить – маркер добробуту в будь-якому суспільстві. Україна поки що на шляху до європейських стандартів володіння домашніми тваринами. Та позитивні зміни – і у свідомості власників, і на законодавчому рівні – вже відбуваються. Дізнайтеся, чи не розділяєте ви поширені міфи щодо справжніх потреб домашніх котів і собак

Журналіст відділу новин
А ви відповідальний власник? 5 свобод за…

Міф 1. Тварину достатньо годувати та вигулювати

Доступ до води, їжі та свіжого повітря – це лише частина речей, про які повинен подбати відповідальний власник. Задоволення базових потреб тварини життєво важливе, однак для повноцінного життя улюбленця цього недостатньо.

Щоб краще зрозуміти, які ще потреби лежать в основі благополуччя улюбленців, проведемо паралель з пірамідою Маслоу. Вона більш відома як ієрархія потреб людини. Втім, на її прикладі можна наочно побачити, що їжа, вода та сон – це фундамент благополуччя котів та собак. Щойно будуть забезпечені базові потреби, варто перейти на наступний щабель і подбати про потреби вищого рівня.

Зрештою, лише комплексна реалізація усіх потреб – від фізіологічних до соціальних – забезпечує тварині повноцінне життя та благополуччя.

5 свобод задля благополуччя улюбленця

 

В Україні більшість власників задовольняє базові потреби своїх улюбленців. А от стосовно психологічних потреб ситуація залишає бажати кращого: лише 32% власників надає тваринам можливість спілкуватися з представниками свого виду, а 44% не звертаються до ветеринарного лікаря навіть за перших ознак хвороби. Такі дані опитування, проведеного MZ Hub на замовлення Royal Canin. Тож розглянемо кожну з 5 свобод, необхідних для повноцінного життя улюбленця.

1. Доступ до води та якісного харчування. Кожна тварина унікальна – так само унікальні і її харчові потреби. Раціони для кошеняти й дорослого кота або для маленького шпіца та великого алабая не можуть бути однаковими. Дієта тварини повинна враховувати такі її особливості, як вік, порода, спосіб життя, стан здоров’я. Харчування, яке складається із залишків з людського столу, апріорі не може відповідати усім цим потребам. Ба більше: деякі продукти, корисні для людей (виноград, авокадо, горіхи макадамія) для тварин можуть бути навіть токсичними! Ідеальний раціон – той, який оптимально задовольняє потреби у поживних речовинах конкретної тварини. Для створення такого раціону важливі не інгредієнти як такі, а ті поживні речовини, або нутрієнти, які вони містять. В основі раціонів для котів і собак Royal Canin лежить якраз нутрієнтний підхід. Кожен раціон – це складний пазл з 50 нутрієнтів, ретельно відібраних та скомпонованих під потреби конкретної тварини. Лінійки кормів Royal Canin відповідають останнім науковим розробкам, адже розробляються на основі досліджень власних науковців та авторитетних міжнародних організацій (FEDIAF, AAFCO, WSAVA).

2. Комфортне середовище. Безпечний дім для тварини – це той, в якому є окремі місця для проживання, харчування, сну та відпочинку, обладнані відповідно до потреб улюбленця. Також необхідно прибрати усі потенційно небезпечні предмети й речовини (побутову хімію, косметику тощо). Окрім загрози отруєння, побутова хімія з різким запахом заважатиме тварині досліджувати навколишнє середовище. Адже нюх – основний орган відчуття у котів і собак, і різкий запах поліролю для меблів чи засобу для миття підлоги може дезорієнтувати тварину й стати джерелом стресу.

3. Підтримка здоров’я. Йдеться не лише про своєчасну медичну допомогу, а й про превентивні заходи. Дуже багато захворювань (особливо у котів) протікають безсимптомно, аж допоки не дійдуть до критичної стадії. Тому варто узгодити з ветеринарним лікарем графік профілактичних візитів. Своєчасна діагностика дозволяє виявити небажані зміни на початковому етапі, коли лікування є більш ефективним і менш дорогим.  

4. Свобода прояву видової поведінки. Коти за природою досить самостійні та допитливі тварини, які найкраще почуваються у тривимірному середовищі. Задовольнити цю потребу допоможуть лабіринти уздовж стін, полички, котяче дерево та різноманітні іграшки.  Натомість собаки – більш соціальні тварини, які потребують спілкування з представниками свого виду набагато сильніше, ніж коти. Рекомендується знайомити їх з іншими собаками ще в період соціалізації, який у цуценят зазвичай відбувається у віці 3-х місяців. Також і котам, і собакам щодня необхідна фізична та розумова активність. У собак це можуть бути ігри на свіжому повітрі разом з господарем. У котів – іграшки, що дозволяють їм проявляти вроджений інстинкт мисливця.

5. Дружні взаємини з власником. Дбайливе ставлення дозволяє побудувати глибокі й радісні взаємини з улюбленцем. Турбота (наприклад, вичісування) та діяльність, яка розвиває здібності тварини (сумісні ігри, тренування agility) надають тварині глибинне відчуття безпеки та роблять її життя по-справжньому благополучним.

Міф 2. Забезпечення найвищих потреб тварини – це зайвий клопіт для власника

Звісно, доведеться докласти зусиль: домашній улюбленець – це не лише радість, а й довготривалі зобов’язання. Та ваші зусилля виправдаються. Адже реалізація усіх потреб улюбленця йде на користь не лише йому – це запорука теплих і тривалих стосунків, які приносять радість і власнику, і тварині.  До того ж психологічно стабільна тварина комфортно співіснує із соціумом: вона адекватно поводиться на вулиці та вдома, не виявляє агресії та не псує речі.

Міф 3. Українське законодавство не дбає про права тварин

Українське законодавство не можна назвати досконалим у цьому питанні, та позитивні зрушення є! Зокрема, у липні цього року було ухвалено законопроєкт №2351, який впроваджує в Україні стандарти ЄС щодо гуманного ставлення до тварин. Зокрема, за негуманне поводження з тваринами передбачається кримінальна відповідальність. Основні ж положення щодо захисту природних прав тварин закріплено в Законі України №3447-IV.

Відповідальне ставлення до тварин – одна з ознак розвиненого суспільства. Разом з тим, коти та собаки роблять наше життя кращим, тому заслуговують на належний догляд і турботу про їхнє благополуччя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme