94 зі 100 таксі в Україні працюють нелегально: Чим це загрожує пасажирам

Всього шість зі ста таксомоторних компаній в Україні працюють офіційно і платять податки державі, - повідомляють результати проведених фахівцями досліджень. Чому велика частина з них вважає за краще залишатися в тіні? Давайте розбиратися

Податки та ліцензії

Основною причиною відмови від сплати податків власники тіньових служб з пасажирських перевезень називають неактуальність українських законів і складність роботи з ліцензією. Поодиноким таксистам простіше примкнути до великих сервісів, ніж купувати дозвіл на візництво самостійно.

Згідно з підрахунками Української таксомоторної асоціації, в режимі таксі працює 220 тисяч українців. Але лише 6% з них робить це "по-білому" і відкрито платить податки. Більшість водіїв вважає, що вже віддає достатньо коштів, передаючи процентні відрахування великим компаніям таксі, з яких вже ті виплачують податки. Є й такі таксисти, які готові ділитися заробленим з державою за встановленим зразком, але не мають можливості займатися бухгалтерськими розрахунками або не хочуть зв'язуватися з податковими, вважаючи, що це застарілий бюрократичний процес, віднімає багато часу та сил.

Чим тіньові таксі невигідні пасажирам?

Відсутність ліцензії у водія таксі приносить дискомфорт не тільки державі, але і клієнтам: такі таксисти не несуть ніякої відповідальності за своїх пасажирів та у разі виникнення надзвичайних ситуацій або розглядів не відповідають за надання послуги пасажирського перевезення за законом. Дуже часто пасажири, самі того не відаючи, стають учасниками шахрайських операцій з боку нечесних водіїв. Приміром, коли таксисти скасовують замовлення в системі, щоб не платити відрахування компанії або відмовляються приїжджати на прийняте замовлення, коли розуміють, що пункт призначення їх не влаштовує. Останнім часом подібні випадки значно почастішали. Це пов'язано з легким доступом різних верств населення до імпортних автомобілів на європейській реєстрації. Звичайно, це не означає, що всі водії на єврономерах неблагонадійні, але статистичні дані свідчать не на користь більшості з них. Введення обов'язкової митної реєстрації для таких машин, можливо, вплине на ситуацію і змінить її на краще.

Як захистити себе, користуючись послугами таксі?

Як пасажирам захистити себе, користуючись послугами таксі? Відповідь дуже проста: звертатися тільки до перевірених офіційних компаній, які багато років представлені на ринку, володіють позитивною репутацією і численними відгуками вдячних клієнтів.

Таксі "Шарк" — одна з найбільших таксомоторних служб в Україні. Вона представлена в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах і пропонує своїм клієнтам використовувати зручний мобільний додаток. Його можна завантажити прямо з сайту компанії, легко встановити і викликати автомобіль всього за кілька кліків. Застосування сучасної системи онлайн-замовлень дозволить гарантувати безпеку як пасажирів, так і водіїв.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme