66% українців вважають, що коронавірус створений штучно

Дві третини українців вважають, що коронавірус був розроблений навмисно для зменшення чисельності населення у світі
 

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології,  інформує Depo.ua.

Опитування показало, що 37% українців переконані, що коронавірус "був спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення у світі та/чи навмисно поширений у світі для завдання шкоди окремим країнам".

Ще 29% обрали варіант, що коронавірус "зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю".

Таким чином, 66% респондентів обрали один із двох варіантів, який означає штучне походження коронавірусу.

18% респондентів вважають, що коронавірус з’явився природним шляхом і потім поширився світом.

Респондентам, які обрали варіант про штучне походження, але випадкове поширення у світі, ставили додаткове запитання: "А в якій країні, на Вашу думку, був штучно зроблений коронавірус?". Запитання ставили у відкритій формі, тобто респонденту варіанти відповідей не пропонувалися.

Переважна більшість респондентів (70%) вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% - Росію. Інші країни називалися рідше.

Водночас респондентам, які обрали варіант "коронавірус був спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення та/чи завдання шкоди окремим країнам", ставилося додаткове відкрите запитання без варіантів відповідей: "А хто, на Вашу думку, відповідальний за розробку і навмисне поширення коронавірусу?".

49% респондентів не змогли відповісти на це запитання. Утім, 26% вважають, що Китай відповідальний за розробку і навмисне поширення коронавірусу. Далі йдуть США (11%) і Росія (2%).

Із 31 травня до 4 червня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,4% – для показників, близьких до 10%.

Нагадаємо, 17 червня Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня.

Читайте також: Україна на карантині до 31 липня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"