Вони його перемогли: 5 зворушливих історій про героїчну боротьбу з раком

4 лютого в світі відзначається День боротьби проти раку. Пропонуємо вам 5 історій про українців, які доводять - рак можна перемогти, тому не треба опускати руки. Хтось з них вже вилікувався, хтось тільки нещодавно отримав добрі новини, а хтось - ще на шляху лікування, але ні за що не здається

Вони його перемогли: 5 зворушливих істор…
Яніна Соколова /Facebook

Depo.ua пропонує вам одразу цикл статтей, написаних в різний час, про героїчних українок та українців, які перемогли рак, чи зараз ідуть шляхом перемоги.  

Я, НІНА

В травні минулого року популярна українська ведуча Яніна Соколова зробила сенсаційну заяву, що була хвора на рак і поборола його. Тепер вона засновує мультимедійний проект "Я, Ніна", щоб допамагати іншим хворим на рак

"Сім місяців тому я дізналася, що у мене рак. За 7 місяців я його поборола. Публічне і реальне життя часто дуже конрастне.  Поки суспільство обсмоктувало скандальний ефір з Приходько у листопаді, який ми записали заздалегідь, я лежала у реанімаціі, під'єднана до апаратів, нашпигана катетарами по всьому тілу і з дірками у животі. За цей час я пережила 30 променевих терапій і 4 курси хіміотерапіі, як наслідок, я втратила волосся, брови, вії, у мені мінус пару органів, але величезна любов у серці. За цей же час я створила 30 ефірів Рандеву з Яніною Соколовою та КІНО з Яніною Соколовою, 20 випусків Вечер с Яниной Соколовой, здобула 2 срібні кнопки Youtube , провела 5 конференцій, випустила 2 телевізійні курси у нашій з Olesia Korzhenevska Screen School, видала книгу Шевченко на кожен день, зіграла у театрі і у кіно та спродюсувала фільм про армію WE ARE SOLDIERS, який от от вийде у прокат у Парижі.

За ці 7 місяців я зрозуміла що таке справжня дружба, любов і жертовність. І те, що наше суспільство не готове співіснувати, а держава не завжди готова надати прийнятні умови життя і лікування для таких як я. За статистикою в Україні 1 мільйон хворих на рак. Я повторю ще раз: 1 мільйон! Тобто приблизно кожен 42 в Україні хворіє на цю жахливу бацилу.

Для середньо статистичного українця лиса людина з ознаками ослабленого організму – живий труп. Зіпсваний матеріал. Сміття, яке не варто прибирати, бо все одно згніє. Рак не обирає. Він нищить всіх. Незалежно від того слюсар ти чи відома телеведуча. Суспільство йому допомагає нищити. Я все це пережила на собі.

Мені 35. І я хочу наступну частину свого публічного і непублічного життя присвятити темі, яка поглинула мене зсередини. Я хочу допомогти українцям, хворим на рак полегшити життя і бути…щасливими. Навіть у цей кепський період.

Саме з цією метою ми з командою вирішили створити мультимедійний проект. Тут можна підписатися на його сторінку Я, Ніна.  Ви не побачите там стомленої приреченості і жалю. Ми зробимо фільм, випустимо книгу і пісню, яка буде гімном любові. Так, саме любові. Бо порятунок від раку – це любов", - написала вона і закликала частіше перевіряти власне здоров'я.

Читайте також: Ексклюзивне інтерв'ю Яніни Соколової для Depo.ua

МАРИНА ДИХТЯР: БОРЕТЬСЯ З РАКОМ В СПОРТЗАЛІ. І ПЕРЕМАГАЄ

Марина працювала в будівельній компанії, мала непогану зарплатню, велике коло друзів і майже все, чого хоче сучасна жінка. Поки навесні 2014 року не відчула, як всередині, у череві, щось розростається і болить. Місяць за місяцем ставало все гірше, вона не могла працювати, їсти, спати.

Два роки тому Марині поставили діагноз - перитонеальна мезотеліома, форма раку, на яку хворіє менше ніж одна людина на мільйон. Лікарі зізналися – не знають, що робити. Можна хіміотерапію, хоча не факт, що допоможе… Але в Україні - це єдиний можливий спосіб лікування.

Марина не опустила руки. Вона взялася за гантелі і замість хіміотерапії пішла в спортзал. Півтора роки дівчина боролася із хворобою тільки власними силами, займалася спортом, укріплювала організм. Її біцепсу заздрили багато чоловіків, а силою і витримкою захоплювалися професійні спортсмени. Її фото надихають займатися спортом навіть запущених ледацюг.

Коли було написано цю статтю, вона збирала гроші на операцію. Це вдалося, операцію було зроблено і наразі Марина продовжує лікування. Вона також повернулася до спортзалу, хоча під час реабілітації втратила майже всі свої шикарні м'язи.

Якщо трохи мотивації, світлої енергії і мудрості потрібно і вам, якщо ви дізналися про страшний діагноз або просто відчуваєте себе зневіреним, прочитайте інтерв'ю з Мариною Дихтяр "Дівчина на Мільйон".

Через два роки журналіст Depo.ua знову зустрівся з Мариною, і знову в спортзалі. Про те, як боротися попри все і вистояти, читайте в статті "Воля до життя", з приголомшливими фото.

Маємо і дуже добру новину - в Марини Дихтяр, здається, з'явилася надія на повне одуження. Днями вона повідомила про це на своїй сторінці у фейсбуці.

АНГЕЛІНКА ТА ЇЇ ЩАСТИНКИ

10 років тому Ангеліна Шостак з Краматорська подолала рак і це повністю змінило її життя, а з початком війни воно стало ще й способом допомагати іншим. Depo.ua поспілкувався з нею, коли Ангеліна закінчувала роботу над велетенським синьо-жовтим прапором площиною 120 м.кв., який мав на День прапора піднятися на повітряних кульках в небі над Авдіївкою. 

Ангеліна розповіла про свій задум, про те, як на них в 2014 в Донецьку напали сепаратисти і за те, чому її навчила боротьба з раком. Читайте про це в статті - Історія фото: З Авдіївки з любов'ю.

В День боротьби з раком Ангеліна закликає тих, хто дізнався про діагноз не опускати руки і боротися за життя. А також згадує, як сама проходила всі кола пекла лікування. І доводить - воно було того варто.

Тепер Ангеліна займається хендмейдом і шиє милі подушки - #Щастинки_від_Ангелінки.

ДОПОМОГА ДЛЯ ХОРОБРОГО МАРШРУТНИКА

25 вересня 2016 року в Дніпрі розшукуваний за підозрою викраденні і згвалтуванні екс-боєць "Торнадо" Олександр Пугачов розстріляв двох поліцейських -  Ольгу Макаренко та Артема Кутушева, при спробі перевірити в нього документи. Водій маршрутки Валерій Тімонін тоді намагався зупинити Олександра Пугачова і перегородив йому шлях своєю автівкою. Той почав стріляти, і водій вимушений був звільнити дорогу. Але повагу викликає вже і те, що він не залишився осторонь, не злякався і принаймні намагався затримати вбивцю поліцейських.

За проявлену звитягу поліцейські нагородили маршрутника пістолетом "Форт-17". А невдовзі Валерій Тімонін опинився в лікарні - лікарі виявили в чоловіка рак легенів. 

Поліцейські здають для нього кров і намагаються усіляко допомогти своєму хорошому другові. 

ВРЯТУВАТИ ВІРУ

Пенсiонер з Кропивницького Пилип Бойко продає свої вишивки, щоб врятувати життя доньцi - 44-річна Віра другий рiк бореться з онкохворобою.

Її шанс на життя – високодозова хіміотерапія з аутотрансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин. На це необхiдно 300 тисяч гривень. Таких коштiв у родини немає, тож дiд Пилип узявся заробляти грошi.

Учорашнiй вчитель математики дає приватнi уроки, а ще продає свої вишивки. За голку взявся, коли вийшов на пенсiю. "Донька лікувалася в Польщі майже рік, вилікувалась, через рік – онко, але іншого органу. Всі запаси, які були, вичерпалися, а зараз знову треба, бо дитина – найдорожче. Сказав, щоб підтримати її: продамо все, хату продамо, будемо жити в землянці, але будемо жити", – каже пенсіонер.

Аби врятувати доньку, продає Пилип Бойко і триптих, присвячений Кобзареві - дуже дорогу для нього річ. Дізнатися про контакти для допомоги можна за цим посиланням.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme