UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

5 проблем агрокомпаній, та як їх можна вирішити

ООН прогнозує, що до 2050 року кількість людей на планеті зросте до 9 мільярдів, а потреби в харчових ресурсах у світі зростуть вдвічі, тому агросфера — одна з найголовніших і найперспективніших прямо зараз. Щоби вона краще та ефективніше працювала, треба вирішити її головні проблеми. Розповідаємо про них та шляхи їхнього вирішення

Журналіст відділу новин

Логістика та псування майна

Проблема: для агрокомпаній вкрай важливе питання транспортування та зберігання продукції, з якими пов’язана велика кількість проблем і ризиків.

Наприклад:

  1. Знос техніки.

  2. Надмірні витрати палива.

  3. Ризик псування продукції під час доставлення.

  4. Ризик псування продукції під час зберігання на складі.

  5. Неоптимальне планування необхідної кількості продукції.

  6. Брак контролю за переміщенням техніки.

  7. Складний аналіз ефективності використання транспортних ресурсів.

Вирішення: уже існують ефективні логістичні ІТ-рішення, які можуть будувати оптимальні маршрути для збору й доставлення готової продукції від заготівників до складу або заводу.

Маршрути будуються за допомогою спеціальних алгоритмів у режимі реального часу в такий спосіб, щоби максимально ефективно використовувати наявний автопарк компанії для своєчасного та якісного збору продукції й доставлення її в конкретні пункти в певний час.

Впровадження автоматизованих логістичних рішень дає агрокомпаніям змогу досягти чималої економії витрат палива та часу вже першого місяця роботи. А найважливіше — це підвищити якість заготовки продукції, зменшити ризик її псування, а отже істотно зменшити втрати агрокомпанії.

Такий ефект досягається завдяки максимально ефективному використанню всіх наявних транспортних засобів агропідприємства.

У цьому може допомогти сервіс Navizor.com. Він аналізує розташування точок збору продукції, відстані між ними, вантажомісткість окремих транспортних засобів, можливі маршрути доставлення, максимально допустимий час доставлення та навіть якість дорожнього покриття.

Недоцільне використання коштів та купа паперів

Проблема: величезна кількість паперових документів, які складно знайти. Недоцільне використання коштів на відправлення паперових документів поштою та оренду приміщень для архівів. Працівники марнують багато часу на пошук паперів та роботу з ними.

Вирішення: електронний документообіг.

ЕДО значно спрощує та покращує роботу аграрних підприємств. Гори паперів відходять у минуле, а на їхнє місце приходять ефективніші, економніші, швидкіші, комфортніші та безпечніші сервіси, що допомагають бізнесу вести свої справи.

Такі сервіси дають змогу вчасно погоджувати ще більше документів. Вони скорочують тривалість підготовлення та погодження документів у кілька разів, а також дають змогу заощаджувати на адміністративних і логістичних витратах і забезпечують постійний доступ до документів.

Щоби почати ними користуватися, треба лише підключитися до конкретної системи, додати свого контрагента й почати підписувати та обмінюватися документами онлайн. Ось які українські компанії з ЕДО можна вибрати: Deals, Paperless або Megapolis.DocNet.

Швидко руйнується технопарк

Проблема: далеко не всі компанії ефективно слідкують за своєю технікою й опікуються проблемою доцільного її використання.

Вирішення: для оптимізації планування капітальних і поточних ремонтів, а також для запобігання передчасному зносу конкретних деталей або техніки загалом вкрай важливо вести ретельний моніторинг наявної техніки. У цьому допомагає ведення обліку та системи сповіщень.

Тут використовується GPS-трекінг техніки. Кожний кілометр фіксується й записується в базу даних, обчислюється кількість подоланих кілометрів за звітні періоди (день, місяць, рік). Також кількість відпрацьованих годин за кожною одиницею техніки записується в так звані лог-буки. Це мобільне рішення, що дає змогу працівнику звітувати про свою діяльність у режимі реального часу та отримувати повідомлення, нагадування й попередження, наприклад, про відхилення від маршруту або про надлишкову кількість годин роботи транспортного засобу тощо.

Завдяки цьому можна будувати графіки завантаженості техніки і планувати її безпечне використання. З’являється можливість вести контроль витрати палива, дистанційно відстежувати діяльність та пересування кожної одиниці техніки і вести контроль за площею оброблюваної землі.

Брак аналітики та планування

Проблема: аналіз і планування — вкрай важливі елементи роботи для агрокомпаній. Якщо ними нехтувати або неякісно їх виконувати, компанія може зазнавати величезних збитків.

Вирішення: аналітичні системи. Вони планують оптимальне сусідство рослин, чергування насаджень із року в рік і можливість змішаного садіння на підставі архіву посівів і зборів та застосування певних правил оптимізації цих процесів.

Ефективна система планування дає змогу мінімізувати залежність від кліматичних умов, автоматизувати систему поливу, планувати введення в базу даних аналізу стану полів і використання пестицидів виключно тоді, коли це необхідно.

Електронний агрохімічний паспорт кожного поля можна переглядати з комп’ютера чи смартфона, а зберігання даних дає доступ до будь-якого зручного для користувача пристрою та місць розташування.

Недостатня увага за здоров’ям тварин

Проблема: агрокомпанії можуть приділяти недостатню увагу тваринам та їхньому здоров’ю через брак ресурсів та часу.

Вирішення: сучасні інформаційні системи. Ось що вони можуть робити:

  1. Підтримувати оптимальний мікроклімат у приміщеннях із тваринами.

  2. Відслідковувати динаміку здоров’я, приросту маси тіла й відповідності даних показників певним критеріям.

  3. Автоматизувати планування структури стада, враховувати генеалогію й біологічні цикли під час планування розмноження.

  4. Автоматично формувати раціон харчування.

  5. Автоматизувати план ветеринарних заходів (щеплень, оглядів, зважувань тощо).

Підсумок

Аналіз та планування роботи, електронні документи, побудова грамотної та ефективної логістики, слідкування за здоров’ям тварин та станом техніки допомагають компаніям значно зекономити та не гаяти кошти на недоцільну роботу, яка лише забирає час та ресурси працівників.

Натомість вона дає змогу ефективніше виконувати свої завдання, більше заробляти та зробити роботу більше комфортною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme