400-річна акула стала найстарішою твариною у світі

Вчені спіймали в водах Гренландії акулу, вік якої становить близько 400 років
Depo.Життя
12 серпня 2016 14:14
ФОТО: depo.ua
400-річна акула стала найстарішою твариною у світі
400-річна акула стала найстарішою твариною у світі

Тим самим вона поставила рекорд довголіття серед хребетних тварин. Про це йдеться в статті данських біологів з Університету Копенгагена, опублікованій у свіжому випуску журналу Science, передає depo.ua з посиланням на The Guardian.

Серед безхребетних тварин довгожителі зустрічаються досить часто. Наприклад, термін життя гігантських губок, існуючих на дні океану, може обчислюватися тисячоліттями. Однак хребетні не можуть похвалитися таким довголіттям - до теперішнього часу самим довготривалим серед них вважався гренландський кит, одна з особин якого дотягла поважного віку -  211 років.

Автори статті з'ясували, що гренландські полярні акули (Somniosus microcephalus) можуть жити як мінімум в два рази довше. Біологи обстежували 28 акул, випадково загинувших в рибальських сітях. Оскільки в тілі цих риб немає окостенілих ділянок, для визначення їх віку вчені провели радіовуглецевий аналіз кришталиків ока - цей орган формується практично відразу після появи на світло і потім не оновлюється.

Аналіз показав, що одна з акул - стара п'ятиметрова самка - є справжнім аксакалом. Її вік становить від 272 до 512 років, середнє значення - близько 400 років. Це означає, що вона з'явилася на світ ще в XVII столітті.

"Навіть якщо ми візьмемо до уваги її мінімально можливий вік, 272 року, це все одно буде найстаріша хребетна тварина на Землі", - пояснив Юліус Нільсен, співавтор статті.

За словами вчених, в холодних водах, де живуть акули, процеси обміну речовин йдуть дуже повільно. Акули починають розмножуватися лише у віці 150 років, доростаючи до чотирьох метрів. Це робить їх особливо вразливими. За словами вчених, гренландські акули все ще оговтуються після втрати, завданої їм в роки Другої світової війни - тоді їх відловлювали заради багатої жирами печінки, з якої вироблялася моторна олива.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя