ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

270 МАНівців отримають президентську стипендію

270 найкращих учнів – переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу Малої академії наук - отримають стипендію Президента України. Цьогоріч виплати зросли з 1243 до 2200 гривень на місяць

Depo.Життя
14 листопада 2017 13:33
ФОТО: depo.ua

Таку нагороду школярі і студенти вибороли з-поміж 3,8 млн. конкурентів.

"Учні, які удостоїлися стипендії Президента України, ведуть активну наукову діяльність, працюють над серйозними проектами, які можуть бути корисними для суспільства. Ми вважаємо, що ці школярі повинні отримувати визнання за свою кропітку роботу і знати, що держава їх підтримує", - зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

Цього року серед стипендіатів - 150 переможців учнівських олімпіад та 120 переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН. 42 учні будуть отримувати стипендію Президента України другий рік поспіль, а 7 - третій рік. Серед них Анастасія Лівочка (м.Львів), яка тривалий час веде активну винахідницьку роботу. У попередні роки дівчина працювала над винаходами для АТО, а цього року отримала нагороди за екологічну розробку – прилад для пральних машин, який вбереже довкілля від шкідливого впливу миючих засобів.

Переможниця конкурсу МАН та призерка Конкурсу молодих вчених Європейського Союзу, який відбувся цьогоріч у Таллінні, Яна Жабура (м.Київ) отримує відзнаку за розробку багатофункціонального робота, який буде корисний в багатьох галузях – важкій і харчовій промисловості, медицині, хімії тощо. Він вміє переміщати предмети за певною траєкторією і обертати інструмент навколо трьох осей.

Інноваційний винахід Миколи Веремчука (м.Чернівці), який отримав спеціальний приз на конкурсі у Таллінні, дозволяє визначити густину повітря по фотографії, що значно спростить роботу вченим. Також серед винаходів стипендіатів - "розумний будинок", апарат для покращення венозного кровообігу з допомогою струму, удосконалені сонячні концентратори і теплові акумулятори, інноваційний спосіб переробки шин та багато іншого.

Виплата стипендій здійснюється Міністерством освіти і науки України через Національний центр "Мала академія наук України" безпосередньо на банківські рахунки стипендіатів. З 2006 по 2017 рік лауреатами стипендії Президента України стали 3240 представників інтелектуально обдарованої молоді нашої держави.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя