21-річна дівчина розповіла про жахи, які вона пережила у полоні "ісламістів"

21-річна дівчини-єзидка Надя Мурад Базі Таха розповіла про те, як знаходилася у полоні у бойовиків "Ісламської держави"
Depo.Життя
21 грудня 2015 18:17
ФОТО: depo.ua

Видання Time опублікувало моторошну історію 21-річної дівчини-єзидки Наді Мурад Базі Таха, якій вдалося втекти із полону бойовиків "Ісламської держави" в Іраку, пише depo.ua.

У серпні 2014 село дівчини на півночі країни захопили бойовики–ісламісти. 15 серпня терористи ІД зігнали всіх жителів у будівлю школи, де поділили чоловіків і жінок. На очах у жительок села чоловіків убили протягом години. За даними ООН, жертв було 312.

 Через деякий час вказане село відвоювали курди. У населеному пункті виявили могилу, в якій були поховані близько 80 літніх жінок. Решту жительок, переважно молодих та привабливих, відвезли в окуповане "Ісламською державою" місто Мосул.

Жінок "розподілили" між бойовиками ІД. Кожну з них сфотографували, а світлини повісили на дошці разом із телефонами бойовиків, чиєю власністю вони відтепер вважалися. Бойовики могли ставитися до дівчат, як до рабинь – продавати їх та обмінювати. Постраждала дівчина Надя згадує, як її побив кремезний чоловік та розлучив із племінницями. Коли дівчину виводили із приміщення, вона зіткнулася з іншим чоловіком – меншої статури - і вмовила виторгувати її. В його будинку Надя прожила до листопада 2014.

У чоловіка були дружина і дочка, п'ять разів на день він молився. Одного разу він наказав полоненій вбратися та нафарбуватися, а потім зґвалтував її. Після першої спроби втекти Надю спіймали. Чоловік побив її та відвів до кімнати, де її по черзі ґвалтували шестеро бойовиків. У листопаді Наді вдалося втекти. Як саме вона це зробила, не повідомляється.

Відомо лише, що дівчина змогла дістатися до табору біженців і звідти за програмою Допомоги потрапила в Штутгарт. Надя виступала у Раді безпеки ООН із доповіддю щодо злочинів бойовиків ІД проти єзидів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя