В Україні декомунізують понад 130 друкованих ЗМІ

Держкомтелерадіо проаналізувало процес приведення логотипів та назв друкованих засобів масової інформації у рамках процесу декомунізації

Повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Держкомтелерадіо.

"На сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі "декомунізації", становить 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 порушення вимог закону відсутні; 2 заходи з декомунізації не вжито", - констатували у відомстві.

У Держкомтелерадіо зазначають, що фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ, або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення.

Найбільша кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі декомунізації, у розрізі областей (регіонів) зосереджена: Донецька область - 44, Луганська - 22, місто Київ - 12, АРК - 10, Одеська - 7, Харківська - 6.

Як зазначають у профільному відомстві, найкраща ситуація з декомунізацією ЗМІ склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Київ.

У таких областях, як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська - друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру декомунізації, взагалі немає.

Нагадаємо, На Дніпропетровщині оголосили про завершення декомунізації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme