12 найпоширеніших причин жіночого безпліддя

Чим довше пара не може зачати дітей, тим складніше виявити причину безпліддя

12 найпоширеніших причин жіночого безплі…

ДеПо підкаже найпоширеніші причини, через які жінка не може мати дітей.

1. Проблеми з овуляцією. Яйцеклітина може не дозріти або бути нежиттєздатною, якщо менструальний цикл складає менше 21 дня або більше 35 днів. Приблизно в половині випадків за відсутності овуляції яєчники не виробляють зрілі фолікули, з яких могли б розвинутися яйцеклітини. В таких випадках овуляція неможлива, зрілі яйцеклітини не з'являються, а сперматозоїди не можуть їх запліднити. Це одна з найбільш поширених причин жіночого безпліддя.

2. Дисфункція яєчників. Вона може бути наслідком порушень вироблення гормонів в системі гіпоталамус-гіпофіз. При порушенні діяльності цієї системи порушується ритмічне вироблення гормонів. Дисфункція системи гіпоталамус-гіпофіз може бути наслідком пухлини, травми голови, якихось хімічних порушень в гіпофізі.

3. Гормональні порушення. При гормональних порушеннях яйцеклітина може не визрівати, або можуть бути повністю відсутні місячні. Порушення можуть стосуватися не тільки статевих гормонів, а й інших, наприклад, підшлункової або щитовидної залози.

4. Ранній клімакс. Дисфункція яєчників або ранній клімакс рідко бувають причиною відсутності овуляції. Генетичні порушення призводять до повної відсутності дозрівання яйцеклітин, при якому дівчата вже народжуються з недорозвиненими яєчниками або з повною їх відсутністю (агенезія яєчників).

5. Полікістоз яєчників. Полікістоз яєчників призводить до порушень в обміні гормонів і змін в яєчниках. Вражений фолікулярними кістами розміром до 6-8 мм яєчник збільшується в розмірах, а його поверхня покривається гладкою капсулою, через яку не може пройти дозріла яйцеклітина.

6. Порушення у цервікальному каналі. Причини безпліддя можуть бути пов'язані з порушенням в цервікальному каналі. Якщо слиз матки надто густий, сперматозоїди не можуть його подолати. В деяких випадках можуть гинути сперматозоїди через хімічний склад слизу або через імунні особливості.

7. Ерозія шийки матки. Ерозія шийки матки або поліпи каналу шийки можуть бути причиною безпліддя за рахунок зміни показників слизу. Важливо вчасно видалити ерозію, до початку лікування безпліддя.

8. Пошкодження маткових труб, їх повна непрохідність, або зміна рухливості труб. Труби пошкоджуються через запалення, що передається статевим шляхом. Маткові труби можуть бути пошкоджені при пологах, викиднях або при аборті. Буває й вроджений стан статевої системи, при якому порушено будову і розвиток труб.

9. Синдром нерозірваного фолікула. У деяких жінок з невідомих поки що причин фолікул вчасно не розривається, а яйцеклітина залишається всередині яєчника.

10. Ендометріоз. Таке захворювання, як ендометріоз, порушує процеси дозрівання яйцеклітини, заважає заплідненню яйцеклітини сперматозоїдом, а також порушує прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки.

11. Порушення будови матки. Будь-які утворення в порожнині матки подібні внутрішньоматковій спіралі. При таких порушеннях яйцеклітина не може прикріпитися до ендометрію. До таких захворювань можна віднести міому матки, поліпи слизової матки та інші новоутворення.

12. Психологічні причини. У деяких жінок і навіть у чоловіків підсвідомо складається негативне ставлення до вагітності, в результаті запліднення не відбувається.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme