12 каверів весільного маршу Мендельсона: від дабстепу до металу

3 лютого народився відомий німецький композитор Фелікс Мендельсон, без Весільного маршу якого молодятам було б сумно одружуватися
Depo.Життя
3 лютого 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
12 каверів весільного маршу Мендельсона: від дабстепу до металу
12 каверів весільного маршу Мендельсона: від дабстепу до металу

depo.ua пропонує добірку найдивніших інтерпретацій відомого класичного твору.

Класична версія Весільного маршу

Найяскравіші варіації Весільного маршу

Фелікс Мендельсон - німецький композитор єврейського походження, піаніст, органіст, диригент, музично-громадський діяч народився 3 лютого 1809 у Гамбурзі, в сім'ї банкіра Абрагама Мендельсона, який разом з дружиною Лією прийняли християнство, і їхні діти були охрещені під прізвищем Мендельсон - Бартольді.

12 каверів весільного маршу Менделсьона: від дабстепу до металу - фото 1

 У 1812 родина Мендельсонів переїжджає до Берліна, де у 1817 році Фелікс починає займатися музикою з К. Цельтером. У 1821 він знайомиться з Й.-В. Ґете.

На формування естетичних поглядів Мендельсона значно вплинуло спілкування з видатними представниками наукової й художньої думки (В. Гумбольдт, Г. Гайне, Е. Т. А. Гофман, К. М. Вебер, Н. Паґаніні); велику роль у становленні майбутнього композитора мав багаторічний контакт із Ґете, який прищепив Мендельсонові симпатії до класичного мистецтва, а також курс лекцій Г. Геґеля з естетики, які Мендельсон прослухав у Берлінському університеті.

В 1833 Мендельсон керував Нижньорейнськими музичними фестивалями, в 1833-1835 музик-директор у Дюссельдорфі (під диригуванням Мендельсона вперше виконано багато творів Г.-Ф. Генделя, Й.-С. Баха, В.-А. Моцарта, Л. Бетховена). З 1835 — диригент і керівник оркестру Гевандгаусу в Ляйпціґу, який завдяки Мендельсонові здобув світову популярність. У 1843 з ініціативи Мендельсона відкрилася Лейпцизька консерваторія.

14 травня 1847 у віці 42 років помирає старша сестра Мендельсона Фанні. Вражений цією звісткою, композитор припиняє концертну діяльність і на деякий час їде до Швейцарії. 28 жовтня того ж року в Лейпцигу з ним трапляється інсульт, а 3 листопада - другий. На наступний день Мендельсон помер.

12 каверів весільного маршу Менделсьона: від дабстепу до металу - фото 2

Мендельсон - один з найвизначніших представників німецького романтизму, тісно пов'язаний із класичними традиціями (естетична позиція Мендельсона — засновника ляйпціґської школи — вирізнялася орієнтацією на класичні зразки, проте він шукав нові типи виразності.

Музика Мендельсона відрізняється прагненням до ясності й урівноваженості, їй властиві елегійність тону, опора на побутові форми музикування й інтонації німецької народної пісні. 

Марш Мендельсона - широко відомий марш, написаний Феліксом Мендельсоном в числі інших музичних творів, створених ним для п'єси "Сон у літню ніч" у 1842 році. Один з найбільш поширених у світі весільних маршів.

Перший раз в якості весільного марш Мендельсона був використаний під час вінчання Дороті Карью і Тома Деніела в церкві св. Пітера в Тівертоні (Британія) 2 червня 1847 року. Але справжню популярність марш здобув після того, як пролунав на весіллі принцеси Вікторії і кронпринца прусського Фрідріха 25 січня 1858 року.

Орган, на якому Мендельсон виконував знаменитий марш (серед інших своїх творів), розташований в Тоттенхемі (один з районів Лондона), в церкві Св. Анни.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя