12 веселих ігор для новорічної вечірки

Зовсім скоро наступить Новий рік – а це значить, що прийде час веселих компаній та гостів, яких заведено розважати 

Журналіст відділу «Життя»
12 веселих ігор для новорічної вечірки…
Фото: Pixabay

Аби не нудьгувати у великій компанії чи на корпоративі, візьміть до уваги ці ігри. Depo.ua пропонує декілька варіантів. 

12 веселих ігор для новорічної вечірки

вечірка

1. Стікер-сталкер. Полоскотати нерви можна не тільки на занедбаних військово-промислових об'єктах, а й на вечірці. Ця гра відмінно підійде і для компанії близьких друзів, і для малознайомого колективу.

Матеріали: наклейки - по 5-10 штук кожному учаснику.

Завдання гравців: позбутися наліпок.

Правила: роздайте гостям наклейки. Ви повинні приклеювати свої наліпки до одягу і тіла інших гравців, але так, щоб вони не помітили. Якщо вас засікли, то наклейка, яку ви не зуміли прикріпити, виявиться на вас. Перемагає той, хто першим позбудеться усіх наліпок. 

2. Білий слон. Один з королів Сіаму був хитрий малий. Знатним, але несимпатичним йому персонам він дарував білого слона. Підступ у тому, що білі слони в тайському регіоні вважалися священними - на них не можна було працювати. З того часу білий слон символізує дорогий, помпезний, але непрактичний, а часом і обтяжливий подарунок.

Ця новорічна гра - варіація "Таємного Санти". Тільки завдання - не вгадати бажання друга, а скоріше здивувати його.

Матеріали: подарунки. Це можуть бути як нові речі (тоді заздалегідь обговоріть бюджет), так і б / у (те, що непотрібно, а викинути шкода): зібрання творів Дар'ї Донцової, яйцерізка, гобелен з оленем і так далі.

Завдання гравців: "ощасливити" друга своїм подарунком і "викрасти" собі пристойний презент.

Правила: складіть всі подарунки (бажано, щоб вони були добре запаковані) в загальний мішок. У відповідний момент вечора оголосіть обмін подарунками. Пронумеруйте гостей. Перший учасник виймає подарунок з мішка і розпаковує його. Це один раунд гри. Потім наступний щасливчик дістає свій приз або краде його у попереднього гравця. При цьому людина, у якої вкрали подарунок, може взяти новий з мішка або, якщо зіграно більше трьох раундів, вкрасти його у когось з учасників. Відносно "крадіжки" подарунків існує два "не можна": не можна красти подарунок, тільки що вкрадений у вас - потрібно почекати хоча б один раунд; не можна красти більше одного подарунка за раунд.

3. Ялинка, гори! Наряджати ялинку люблять і діти і дорослі. Але одна справа - наряджати спокійно, вдома, з іграшками, гірляндами і мішурою, й інша - на вечірці, наввипередки і не зрозуміло чим. Ця гра порадує учасників та глядачів.

Матеріали: дві невеликі ялиночки (штучні або живі), предмети, теоретично не призначені для прикраси ялинки. Наприклад, носок, кулькова ручка, м'яка іграшка і так далі.

Завдання гравців: проявити фантазію і прикрасити ялинку запропонованими "прикрасами".

Правила: гру можна будувати за принципом дуелі, або поділити учасників на дві команди і змагатися колективно. Визначте час, за який гравці повинні представити свій дизайн ялинки. Щоб наряджати було веселіше, підберіть запальну музику. Переможе той, хто оригінальніше прикрасить колючу красуню.

4. Тарантинки. В одному крутому фільмі грали, приклеюючи папірці на лоб і вгадуючи, хто є хто. З тих пір у цієї забави, відомої під назвою "Хто я?", "Я - персонаж", з'явилося нове ім'я - "Тарантинки". Але як не назви, гра весела і захоплююча.

Матеріали: стікери, ручки, бурхлива уява.

Завдання гравців: відгадати, який ви персонаж.

Правила: гравці утворюють коло і придумують персонажа для сусіда справа. Персонажем може бути герой книги чи фільму, відома історична або особистість з сучасності. Щоб надати грі новорічного колориту, домовтеся, що персонажі будуть відповідні: Снігуронька, олень Рудольф і так далі. Напишіть ім'я загаданого персонажа на стікері і приклейте на лоб сусіда.
Потім по черзі задавайте питання про своїх персонажів. "Я людина?", "Я чоловічої статі?", "У мене є роги?" І подібне. Решта гравців можуть відповідати тільки "так" чи "ні", тому важливо правильно формулювати питання. Гра продовжується, поки всіх не розсекретять.

5. Кубики льоду. У казці Андерсена осколок чарівного дзеркала потрапив Каю в серце і зробив його холодним і байдужим. Щоб чари Снігової Королеви не торкнулися вас, зіграйте в цю веселу рухливу гру.

Матеріали: кубики льоду (чим більші за розміром, тим складніше), секундомір.

Завдання гравців: розтопити кубики льоду.

Правила: можна вибрати двох гравців і грати в декілька турів, а можна змагатися командно. Суть в обох випадках однакова: розтопити лід за відведений час (3-5 хвилин - залежить від розміру кубика). Як? Всі засоби хороші! Дихайте на нього, тріть між долонями, засовуйте під одяг. Єдине обмеження - не можна колоти і розтоплювати за допомогою запальнички. Переможе той, хто перетворить лід у воду першим.

6. Новорічні фанти. В перекладі з німецької "фант" означає "заставу". Гру, де учасники віддавали якусь річ, а потім "викупляли" її, виконуючи завдання, знали і любили ще в XIX столітті. З роками гра обросла безліччю варіацій. Одна з них - новорічна.

Матеріали: капелюх або мішок для фантів, картки із завданнями.

Завдання гравців: виконати свій фант.

Правила: гравці складають по одній особистій речі в капелюх або мішок. Потім ведучий по черзі дістає ці предмети. Учасник, чий фант випав, повинен витягнути картку із завданням для себе і виконати його. Завдання повинні бути новорічними. Наприклад, зобразити бій курантів, виконати пісню "В лісі народилась ялинка" або розповісти віршик про Діда Мороза.

7. Намалюйка. Багато знають і люблять гру "Крокодил", або по-іншому "Асоціації". "Намалюйка" (в англомовних країнах - Pictionary) - її аналог. Це весела творча забава, грати в яку краще великою компанією.

Матеріали: дошки для малювання або папір, маркери, картки із завданнями.

Завдання гравців: відгадати, що малює гравець вашої команди.

Правила: підготуйте картки з завданнями. Для новорічної вечірки вони можуть бути такими: ожеледь, салат олів'є, борода з вати і так далі. Розділіться на дві команди. З кожної по черзі вибирайте "художників". Вони повинні малювати те, що написано на картці. Завдання команди - відгадати "кодове слово" швидше за суперників. Перемагає команда, яка відгадала більше слів.

8. Лист Діду Морозу. У дитинстві всі розповідали Діду Морозу, як добре себе вели, і просили подарунки. Згадати цю дитячу забаву допоможе ця гра. Вона коротка, і її можна провести прямо за святковим столом.

Матеріали: бланк з листом Дідові Морозу.

Завдання гравців: придумувати хитромудрі прикметники.

Правила: легенда така: господар вечора складав лист Діду Морозу, але не закінчив. Гостям потрібно допомогти йому в цьому - доповнити послання прикметниками. Текст листа можна придумати спеціально під зібрану компанію. Приблизно в такому ключі:

_______________ Дідусь Мороз!
Всі ____________ гості з нетерпінням очікують твого ______________ приходу. Зібралися наші ____________ жінки і не менш _______________ чоловіки, щоб провести старий рік, який приніс усім багато _______________ подій. Новий рік - це саме ______________ свято в році. Ми з ______________ настроєм будемо говорити _______________ тости, водити для тебе _______________ хороводи, танцювати _____________ танці! Нарешті настане _______________ Новий рік!

Після написання відсутніх слів лист урочисто зачитується гостям. Чим екстравагантніші прикметники, тим смішніше вийде.

9. Новорічна "Мафія". "Мафія" в останні роки стала настільки популярна, що по ній навіть проводяться турніри. Якщо ваші друзі люблять "полювати за злочинцями", запропонуйте їм пограти в "Мафію" на манір.

Матеріали: картки з новорічними персонажами:
• ведучий - новорічна ялинка;
• комісар - Дід Мороз;
• лікар - Сніговик;
• маніяк - білка;
• дівчина - Снігуронька;
• мафія - пінгвіни;
• мирні жителі - олені.

Завдання гравців: зберегти життя оленям і вирахувати усіх пінгвінів.

Правила: перед вечіркою доведеться трохи помайструвати - виготовити картки для новорічної "Мафії". При наявності кольорового принтера, інтернету, картону і клею це не проблема. Сама гра проводиться за класичними правилами. Тільки команди потрібно адаптувати: "Місто засинає, прокидаються пінгвіни ...".

10. Снігова баба. Це рухлива гра на свіжому повітрі. Вона поверне вас у дитинство і спалить калорії, набрані під час новорічного застілля. Кількість і вік гравців не обмежені.

Матеріали: сніг, морквини, відра, рукавиці та інші атрибути снігової баби або сніговика.

Завдання гравців: зліпити снігову бабу. Щоб було цікавіше, можна ускладнити: зліпити найбільшу снігову бабу.

Правила: розділіться на дві команди. Визначте час для ліплення сніговика. Веселіться!

11. Жодного слова правди. Головне, аби ведучий підготував чимало питань – не менше 30. Наприклад, яке дерево наряджають на новорічні свята, як звати Нечуя-Левицького, кого ліплять на Новий рік на вулиці діти і так далі. Той, хто помилиться і не зможе збрехати більше разів, виконує веселі та жартівливі завдання – виконує пісню, читає вірш чи, наприклад, тримає у кишені тістечко всю ніч. 

12. Тости за алфавітом. Це проста, але весела гра, яка добре поєднується із застіллям. Кожний наступний гість має виголошувати тост, починаючи з літери А і так далі: Б, В, Г ….

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme