ТОП-12 справ, які треба зробити, якщо ви незадоволені собою в цьому році

Якщо ви не дуже задоволені собою у році, що минає, у нас є декілька порад та методів змінити ситуацію на краще 

ТОП-12 справ, які треба зробити, якщо ви…

Хоча до Нового року залишилося декілька тижнів, проте у вас є шанс змінити себе і своє життя, передає Depo.ua.

1. Більше читати

У сучасному світі ми все менше приділяємо час такій важливій справі як читанню. Повірте, це не лише відпочинок чи цікаве дозвілля, це, перш за все, ваш розвиток та ключ до розв'язання багатьох проблем. Тому, якщо ви не задоволені кількістю книг, які прочитали цьогоріч, складіть план, так званий "читацький щоденник", у якому заплануєте, які книги ви будете читати у наступному році. 

До речі, існує чимало челенджів та сайтів, на яких люди діляться списками книг, які планують прочитати та радять один одному найфкавіші новинки. 

книга

2. Порозумнішати

Йдеться не тільки про розумові здібності, такі як: знання мов, вдосконалення знань, які маєте, або набуття нових спеціальностей та освіти, а й про більш загальні поняття. Наприклад, зрозуміти, що якщо вас щось непокоїть, то потрібно розв'язати цю проблему. Не можете впоратися самостійно, не гребуйте допомогою спеціаліста. 

Також варто зрозуміти, що якщо якась людина постійно вас засмучує чи не виправдовує надій, то краще покінчити із спілкуваннями зовсім чи скоротити, якщо ви не можете припинити стосунки з людиною через життєві обставини: наприклад, це ваш родич чи колега.

Керуйтеся лише своєю вигодою та своїм добробутом, – це зможе зберегти ваше ментальне здоров'я та позитивно вплине на психіку. 

електронна книга у руці

3. Погарнішати

І це не тільки про зовнішню красу. Якщо безпосередньо з цього понеділка переглянути свій раціон і спосіб життя, двох тижнів може цілком вистачити, щоб ви милувалися своїм зображенням у дзеркалі і самопочуттям.

Не треба голодувати, не треба дієт. Варто відмовитися від смажених страв, а також із доданим цукром, замінити частину своєї звичної порції овочевим салатом, і вже буде чудово. Особливо, якщо салат цей буде ще й без магазинного майонезу.

худий і товстий

Трошки менше алкоголю і кави. Трошки більше чистої питної води.

Дуже допомагає покращенню самопочуття відмова від лихослів'я. Кожного разу, як захочеться перемити комусь кістки, кажіть про цю людину щось хороше.

Щоб краще спалося, спробуйте перед сном не гортати стрічку "Фейсбука", не заздрити красивим фото в "Інстаграмі", а почитати книжку чи погортати свій фотоальбом.

4. Покращити житлові умови

Вам подобається місце, в якому ви живете? Можливо, ви хотіли б мати більше житло, чи краще облаштоване помешкання, або просто власне замість орендованого.

До початку року з цим вже не встигнути, а от покращити житлові умови можна. Не треба багато сил і грошей, щоб підклеїти-підфарбувати-забити цвях, випрати, вимити і вичистити все, що здається недостатньо чистим. І на що ви "забивали" увесь рік. І вже стане затишніше.

порядок у будинку

Дуже часто затишок залежить від дрібниць, які можна оновити чи замінити. Купіть нову фіранку і килимок у ванну кімнату, замініть скатертину, килимок біля дверей, дрібнички складіть у красиві коробки і кошики. Старі меблі можна підфарбувати, покрити лаком, оновити спеціальною плівкою, чи за допомогою декупажу. Кімнати одразу матимуть оновлений вигляд.

5. Зробити добрий вчинок

Зараз всі волонтери збирають подарунки і гроші на подарунки для знедолених дітей, старих, нужденних людей і багатодітних родин, що живуть у злиднях. Допомогти їм дуже легко, перерахувавши певну суму. Або можна витратити трохи більше свого дорогоцінного часу і зібрати подарунок власноруч та відправити його поштою, уявляючи, як йому радітиме той, хто його отримає.

Ще можна допомогти комусь з сусідів, або сплатити покупки нужденній людині в супермаркеті. Тільки не примушуйте її селфитися з вами, щоб опублікувати фото, не перекреслюйте свій добрий вчинок.

6. Допомогти своїй армії

Грошима, подарунками, листами і листівками – спитайте в знайомого волонтера, як буде краще, бо зараз майже ніхто вже не возить банки варення, шкарпетки і відерця з Олів'є.

Дуже покращить ваше самопочуття (і підвищить самоповагу, якщо є необхідність) чергування у волонтерському пункті на вокзалі, чи в госпіталі.

7. Позбавитися від зайвого

Визнайте вже, що ви не будете носити речі, які не вдягали останні три роки і винесіть їх на смітник. Якщо вони в дуже хорошому стані – віддайте чи продайте. Те ж саме з побутовою технікою – тостер, що його подарувала сестра дружини двоюрідного брата, фен яким ви не користуєтеся, бо маєте новіший, і чотири старих мобілки можна віддати чи продати.

Старий тріснутий посуд, поламані дитячі іграшки – викинути. Газети, журнали, старі непотрібні нотатники – здати на переробку. Книжки, які ви не перечитуватимете – віддати.

Приберіть зі свого життя максимум мотлоху і ви одразу відчуєте, як вдома стало легше дихати.

Тільки не так :)

балкон

8. Здійснити давню маленьку мрію

Якщо ви не перший рік збираєтеся піти на льодовий каток, в сауну, в спа-салон, спробувати справжнє тірамісу чи зробити нову зачіску – замисліться, чому ви цього не робите. Вам не так вже і хочеться, чи здається, що на це зовсім ніяк не можна викроїти трохи грошей? Може, якщо не витрачати гроші на щоденні солодощі, фастфуд, каву, то якраз стільки грошей у вас і звільниться?

малюнок

9. Побачитися з близькими

Завдяки соцмережам ми і так знаємо, як справи в наших близьких і друзів, але ніщо не замінить живого спілкування. Сплануйте вільний час так, щоб до Нового року кілька разів зустрітися з тими, за ким справді скучили. І не обов'язково іти у гості чи в кафе – погуляйте в парку. Зараз така чудова погода, щоб гуляти, фотографуватися, грати в сніжки і дуркувати як в дитинстві.

10. Створити перелік того, що хорошого сталося за цей рік

В цьому році ви сумлінно працювали, турбувалися про родину і щодня виконували купу важливих справ. Плоди вашої праці покращили чиєсь життя. Ви зберегли свою родину, покращили стосунки, виховували дитину (собаку і кота).

Ну ок, кіт вас виховував. Давайте будемо чесними.

Ви намагалися не смітити. Не порушували законів. Ви точно навчилися чомусь новому, переживали хороші дні і принесли комусь радість.

Те, що може здаватися вам дрібничкою для когось було дуже важливим. Життя, на яке ви зараз нарікаєте, для когось є мрією.

11. Написати плани і мрії на наступний рік

Плани – це те, що ви знаєте, як виконати. Наприклад, купити новий кухонний гарнітур, поїхати у відпустку, пройти огляд у лікаря, записатися в тренажерний зал, зробити ремонт.

Мрії – це щось, що здається вам не здійсненним з різних причин. Завести дитину, наприклад, чи зустріти кохання всього свого життя, купити власний будинок чи поїхати в подорож Європою.

кіт і глобус

Запишіть все. Тримайте цей перелік завжди під рукою, перечитуйте. І поступово ви викреслюватимете пункт за пунктом, бо вони почнуть втілювати в життя.

Занотовуйте свої мрії і плани, будьте щирими з собою. Ніколи не забувайте про них. Нікому не дозволяйте критикувати вас за те, про що саме ви мрієте і знецінювати ваші бажання. І робіть щось для того, щоб вони здійснювалися.

12. Святкувати кожен день

Новорічні свята чудові тим, що вони надихають. Більшість з нас перебувають в піднесеному настрої, в своїх приємних планах і спогадах. Чим ближче до свят, тим всі радісніші, привітніші, гарніші. Не відмовляємо собі в маленьких забаганках і близьких намагаємося порадувати якомога краще та щедріше. Навіть набридлі прибирання і готування набувають якогось особливого, магічного сенсу.

А 1 січня ця казка закінчується і по вулицях знову ходять набурмосені люди, занурені в купу власних, часто надуманих негараздів. І ви знову сумуєте за отим відчуттям, що скоро має відбутися щось дуже хороше.

Задумайтеся, чи обов'язково постійно жити в очікуванні чогось хорошого, в очікуванні запланованої приємної події, покупки, зустрічі, підвищення, чи не можна отримувати задоволення від кожного дня?

Роками ми жили за принципом "не чіпай, це на Новий рік!" То може вже досить? Хіба це не дивно - вбиратися в красиве і нове, їсти смачне, дарувати подарунки за розкладом, кілька разів на рік?

Дорогою з роботи додому, прямо сьогодні подумайте, що хорошого відбулося у вас сьогодні і як ви зможете себе цього вечора порадувати. Йдеться не про пиво чи тістечко, а про щось справді приємне, чого вам справді хочеться (а не що звично підказує втомлений організм).

І ok, якщо це пиво чи тістечко - нехай це буде маленька порція, але найкращої якості. І ви будете смакувати і отримувати задоволення, а не клясти себе потім за те, що знову з'їли півкіло і випили два літри.

Перед сном плануйте, що приємного ви можете собі дозволити завтра, що зробити, що купити, куди піти. Не ваші кохані, не ваші діти, а саме ви. І це не егоїзм, бо людина, яка турбується про себе, здатна подарувати іншим набагато більше щастя.

Санта з кексом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme