#ЯІдеальнийБос, або 12 правил лідерства

Як стати ідеальним босом? Чому ідеальному босу необхідно бути лідером, а не менеджером? Що означає метафора: ідеальний бос – доглядач зоопарку?
Depo.Життя
14 липня 2016 13:15
ФОТО: depo.ua

На всі ці питання 8 липня в готелі Ramada Encore відповів десятикратний володар премії "Спікер року" Найджел Ріснер на своєму авторському майстер-класі "БОС: ідеальний або безрезультатний".

#ЯІдеальнийБос, або 12 правил лідерства - фото 1

Про що говорив Найджел Ріснер або 12 правил лідерства:

Правило LET IT GO: усіх застарілих технік, правил і процедур треба терміново позбавлятися. Це як викидати старі речі: не потрібно тримати їх на якийсь всякий випадок – вони займають місце кращих нових речей.

Правило LEADERSHIP VS. MANAGEMENT: менеджери управляють процесами, а лідери ведуть за собою людей.

Правило BE IN THE ROOM: лідерство – це вміння фокусувати свою увагу на тому, що дійсно важливо в цей момент. «Якщо ви в аудиторії, будьте в аудиторії!» Якщо ви прийшли на майстер-клас – відключіть свій телефон і повністю присвятіть себе поглинанню інформації. Якщо ви вирішили провести цей час із своїми дітьми, не думайте в цей час про роботу.

Правило STICK TO ONE THING: не переходьте миттєво від однієї речі на іншу, не розсіюйте свою енергію. Якщо ви сходили на один майстер-клас, спробуйте впровадити поради та ідеї з нього протягом 30 днів, не варто одразу йти на новий майстер-клас. Якщо ви будете змінюватися і змінювати все кожен день, ні ваша команда, ні колектив, ні сім’я не будуть розуміти, що відбувається, і відповідно будуть знаходитися у стані стресу.

Правило E.P.I.C»- Every Person Influences Company: кожна людина впливає на компанію. Будь-яка людина  в компанії – чи то дівчина з ресепшну чи управлінець компанії – має вплив на компанію. Пам’ятайте: навіть проста прибиральниця може зіпсувати перше враження про компанію, і з вами через неї не захочуть працювати у майбутньому.

Правило ATTITUDE VS. SKILLS: вам не потрібні люди, в яких є необхідні навики, але вони не хочуть виконувати цю роботу. Вам потрібні відмінні люди з правильним відношенням та бажанням працювати, навикам можна навчити.

Правило INSPIRE OR FIRE: якщо у вашій команді є люди, які вміють добре робити свою справу, але при цьому їм не цікаво, і їм байдуже до інтересів компанії та колективу, з цим потрібно щось робити. Таких людей потрібно або тренувати та мотивувати, або звільнити, бо інакше вони демотивують усю вашу команду і вас в тому числі.

Правило SIMPLE MISSION:  місія вашої компанії має лунати просто і зрозуміло, щоб її легко можна було запам’ятати. Якщо її запам’ятати важко, то співробітники втратять розуміння того, що вони роблять. Місія має надихати та розширяти можливості співробітників.

Правило SMARTER: цілі мають будуватися за принципом не SMART, а SMATER. Ціль має бути SPECIFIC (конкретною),  MOTIVATIONAL (мотиваційною), ATTAINABLE (досяжною), RELEVANT (актуальною), TIMELY (обмеженою у часі), ENJOYABLE (надихаючою та цікавою) і REWARDING (винагороджуючою).

Правило "5 REASONS": ви маєте вміти назвати 5 основних причин, чому ваші співробітники у вас працюють. Знаючи ці 5 причин, ви зможете без проблем правильно мотивувати кожного співробітника, щоб він чи вона працювали ефективно та з ентузіазмом.

Правило "211 VS. 212": вода закипає за температури 212 градусів по Фаренгейту, не при 211. Різниця лише в 1 градусі. В будь-якій діяльності викладайтесь на повну – на всі 212 градусів. Результат "добре" нікому не цікавий, усім потрібно "відмінно".

Правило BE ZOOKEPER: ваша команда – це зоопарк із чотирма типами тварин – леви, мавпи, слони та дельфіни. Кожен тип тварини – це певний характер. Леви – наполегливі та зарозумілі лідери, мавпи – веселі та енергійні креативщики, слони – спокійні та прискіпливі скептики, і дельфіни – дружелюбні та привітні миротворці у вашій команді. Лідер – це доглядач зоопарку! Успішна та ефективна робота команди залежить від уміння лідера правильно комунікувати з кожним типом тварини. 

Впровадивши всі ці 12 правил, ви гарантовано станете ідеальним Босом та неперевершеним лідером!

 КОРОТКО ПРО НАЙДЖЕЛА РІСНЕРА:

- СЕО № 1 та десятикратний володар премії "Спікер року" за версією Академії СЕО

- Один із шести спікерів Європи, хто отримав нагороду Professional Speaking Award of Excellence

- Британський мотиваційний спікер, телеведучий, автор бізнес-книг

- Його книги It’s a ZOO around here і Impact code стали бестселлерами із управління собою та командою.

 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя