"Покращення" від Квіташвілі: в лікарнях поменшає ліжко-місць

Відсьогодні набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я, що передбачає скорочення кількості ліжко-місць у лікарнях до 60 з розрахунку на 10 тис. людей
Depo.Життя
17 березня 2016 16:24
ФОТО: depo.ua

Тому структурні підрозділи з питань охорони здоров'я держадміністрацій зобов'язані затвердити покрокові плани оптимізації, повідомляє depo.ua.

Уточнюється, що структурні підрозділи можуть самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для лікування в стаціонарі, але лише у бік зменшення.

"Постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тис. населення, з урахуванням надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги, з можливістю коригувати у бік зменшення, в залежності від захворюваності і регіональних особливостей. Дія постанови не поширюється на санаторно-курортні установи, ліжковий фонд яких визначається відповідно сто з рівнем захворюваності за профілем", – уточнили в міністерстві.

Там наголосили, що, за даними ВООЗ у країнах Європейського регіону, де системи медичної допомоги вважаються ефективними, в розрахунку на 10 тис. населення цей показник становить 56,7 ліжок, у країнах Європейського Союзу - 52,8; високі показники у Білорусі та Росії - 110,5 і 81,8 відповідно, найнижчі - у Грузії та Швеції - 25,9. В Україні цей показник становить 87,9.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя