"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників"

Проросійські козаки України, обзавелися власною соцмережею, де спілкуються на релігійні теми, обговорюють політику та принижують жінок
Depo.Життя
15 вересня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників"
"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників"

Днями ми писали про феєричну організацію "Вірне козацтво", вихованці якої їдуть воювати за "ДНР". Організація відстоює ідеї руського міра, вважає себе захисниками православної культури і святих традицій козацтва.

Є побоювання, що кожен раз, коли вони називають себе козаками, Сагайдачний в труні крутиться…

Мабуть, щоб крутився і Дуров (коли він там опиниться), на базі "Вірного козацтва" заснували ще й соцмережу і тепер на просторах Інтернету можна натрапити на "Первую казачью социальную сеть" - такий собі варіант "однокласників", тільки для козаків з неїстівним юзабіліті і ще більш ватний.

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 1

От що пишуть засновники сайту (наводимо мовою оригіналу, зберігаючи лексику)

"Будем делать Первую казачью социальную сеть. Для укрепления взаимопонимания и сотрудничества между казаками. На сегодня в мире около 7 миллионов человек причисляют себя к казачьему сословию. Казаки живут в России, на Украине, в Белоруссии, в Казахстане, Германии, США, Канаде, Австралии, Китае и еще почти в двух десятках стран.  По вероисповеданию казаки —  православные христиане, по национальности большинство из них — русские. Но при этом казаки бывают очень разные. И не только в этно-культурном плане, но, как ни странно — и в плане мировоззренческом. Это стало очевидным когда гражданская война, вспыхнувшая на Украине в 2014 году, резко обострила противоречия в казачестве. Так получилось, что казаки оказались по обе стороны фронта и теперь православные стреляют в православных, русские — в русских… Мы считаем, что определённым силам выгодно стравливать нас между собой и использовать в своих интересах. И чтобы не проливалась понапрасну братская кровь — во вред людям и Державе, нам надо скинуть с себя пропагандистский дурман, вспомнить о подлинных казачьих приоритетах, примириться друг с другом и понять, чего от нас хочет Бог, народ и Отечество".

Про те, що вони вважають за справжні козачі пріорітети - трохи згодом.

Написано, що мережа для козаків з усього світу, але звертаються у своїх текстах дописувачі соцмережі чомусь саме до українців, та й тематика - про Україну.

Зазначено, що роботи з реалізації цього інформаційного проекту вестиме "Київський віртуальний завод "Веб-Арсенал", а запуск бета-версії приурочать до 70-річчя Перемоги у Другій Світовій. Кумедно, що коли представниця розробника почала робити якісь пропозиції, їй вказали на її місце

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 2

 З'явилося це диво-дивне десь взимку 2015 року і з того часу не дуже жваво, але розвивається. Не всі з учасників соцмережі – яскраво виражені ватники, є й хлопці, які пишуть українською.

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 3

Мабуть, ви думаєте, що "казаки" із ними вчинили як аборигени з першими християнськими місіонерами, але ні – на українські коментарі просто ніхто не реагує. 

Наразі в соцмережі - близько сотні зареєстрованих учасників. Небагато, та й коментарі в них не цікаві. "Перша козача" це якраз той випадок, коли дописи цікавіші за коментарі. Основні теми (справжні козачі пріоритети), якими прокачують козаків і "казаків" – російський патріотизм, православна віра і традиції козацтва. Переважно, російського.

Тут вам і патріотична пісня про Росію з файним відео

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 4

І слово отамана. Це вже знайомий нам Олексій Селіванов, отаман "Вірного козацтва" 

"Цього їх недоумкуватого дебіла, я пам'ятаю ще по МОУ, при міністрі Лебедєві він був головним по військово-патріотичній роботі, розповідаючи про "триєдиний російський народ". Потім був заарештований СБУ за організацію терористичної діяльності,  а сьогодні засів в "ЛНР" (його обміняли на наших полонених) загрожує всіх судити, повісити і розстріляти.  Брав безпосередню участь в бойових діях проти ВСУ ", - розповідає про нього координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 5

"Туман лжи развеется и Солнце Правды взойдёт! Недолго куражиться упырям. Мир и правда ещё вернутся в Матерь Городов Русских и мы обнимемся у врат узилищ, где вас, по закону исторической и Божественной справедливости, сменят заточившие вас туда негодяи и подлецы" - натхненно пише отаман.

Поет…

Пісенька "Чорний ворон (Донецький)". Відеосупровід – кадри зйомок з АТО і Майдана. Вгадайте, кого вони "недобитыми басурманами" кличуть? Правильно, тих же, кого і братським народом!

Тільки з птахом в кліпі промахнулися – співають про ворона, а показали символ батальону "Донбас".

Символічно.

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 6

От і Юрченко всплив - це кримський кадр, відомий проросійський "казак", якого навесні 2014 року Держприкордонслужба затримала при спробі потрапити на материкову Україну. 

Дарма відпустили, йому на користь не пішло.

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 7

Цей епічний допис не до дня прикордонника. 

"Что делать с теми, кто просто кивал майданному телевизору? Кто просто скакал, когда все скакали? Их вообще можно как-то реабилитировать и вернуть? Есть мнение, будто на просторах того, что когда-то было Украиной, проводился эксперимент по смене идентичности — из советских, "наших" украинцев пытались сделать украинцев европейских".

"То, что называют евро-украинской идентичностью, а если быть честным — бандеровской идентичностью, по современным меркам никакой идентичностью даже и близко не является. Фактически мы вместо идентичности видим "культурный код", в самом центре которого вообще ничего нет, а периферия представляет из себя рамку из примитивных лозунгов уровня африканского племени, народных танцев, вышивки и чудовищной по качеству изготовления лживой мифологии. На месте пустоты должна была быть классическая общая русская/советская культура, но она вырвана из необандеровской идентичности с мясом, потому что её наличие ярко изобличает ложность лозунга "Украина не Россия" и прямо говорит, что украинец — это русский. Отрезая себе русскую культуру, русский (в данном случае украинец) теряет не просто "культурную связь с Россией". Он теряет самого себя, свою полноценность, свою украинскую идентичность, не приобретая взамен никакую другую. Он дичает в самом буквальном значении этого слова. Именно это одичание — и есть одна их главных причин утраты этики и гуманизма".

"Украина — это кромка. Пограничье. Передний край Русского Мира со всеми причитающимися переднему краю особенностями — близости к соблазнам и выгодам соседнего мира, возможности постоянно видеть его несомненные достижения и одновременно с этим — обладание исторической памятью о страшных его действиях, ибо первый и самый жуткий его удар приходился всегда сюда — на землю у самого края, на Украину"

От ще цікавий текст, "Инструкция для гонимых"

"В отношении к реалиям сегодняшней ситуации к Украине основным инструментом физических гонений являются демонизированные элементы из числа фашистов, нацистов, националистов и язычников. На местах нередко государственные чиновники способствуют гонениям через пропаганду УПЦ-фобии на информационном уровне, демонстративно не вмешиваясь в очевидно противоправные действия экстремально настроенных боевиков".

Ну і ще трохи заголовків

"Телемарафон по Всеукраинскому Крестному ходу во имя мира"

"Слово к казакам Святой Руси"

І наше улюблене:

"Казаки-характерники – новые детские герои, или обычная нечисть?"

Навіщо ми приводимо всі ці цитати? Щоб ви знали, чим і як накачують людей, які мали необачність "повестися" на світле та чисте слово "козак" і зайти в цю мережу. Є там і адекватні дописи, але співвідношення адекватних і ватних - один до десяти, на користь останніх.

До речі, повертаючись до розробників сайту – фірми "Київський віртуальний завод Веб-Арсенал". Ось їхній сайт

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 7

А ось що пишеться на їхньому сайті

"Первая казачья социальная сеть": як виглядає ще більш ватний аналог "однокласників" - фото 8

Знову дивимося вгору, на адресу сайту: Київ, Україна. І в них досі є замовлення....

Підводячи підсумки, можна сказати, що "казачья" соцмережа в її засновників вийшла не дуже. Виконання не цікаве, користуватися не зручно, користувачів мало, коментарів – тим паче. Нема публікацій на кшталт "Як лікувати геморой часником" чи "Путін – найкращій президент", тому до "однокласників" їм ще далеко. Не зробили ж навіть лайків і дизлайків, а кумедно було запиляти якісь "позор" і "любо".

Але то таке. Є готова мережа із небезпечним контентом, який може чинити вплив на незрілих духом українців, в тому числі - тих, хто прираховує себе до козачого роду. А там рівність, релігія, "все казаки – братья"… Суміш адекватних і ватних постів, щоб збити людину з пантелику. 

Гадаємо, в СБУ зацікавляться цим ресурсом та його розробниками і якось вплинуть на те, щоб надалі такі мережі для "казаков" не впливали на козаків.

Будемо слідкувати за розвитком подій.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя