"Няша" Поклонська очолила антирейтинг ворогів преси

Наталя Поклонська, ставлениця Кремля на посаді "прокурора Криму", зайняла пеше місце в антирейтингу ворогів преси
Depo.Життя
6 червня 2016 17:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила виконавчий директор інституту масової інформації Оксана Романюк, передає ЛІГА.net.

За її словами, Поклонська очолила антирейтинг за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму. "Крим в минулому році міжнародні організації включали в десятку світових територій, де найгірша ситуація зі свободою слова. Українські експерти також проголосували таким чином", - зазначила Романюк.

Друге місце в антирейтингу посів колишній генпрокурор Віктор Шокін. "Він був номінований журналістами за бездіяльність у справах щодо нападу на представників ЗМІ. В трьох справах щодо нападу журналістів справи дійшли до суду, однак у журналістів ще залишилося багато питань з розслідування", - розповіла Романюк.

Вона пояснила, що в 2014 році по всій Україні постраждали 300 журналістів, але до сих пір триває слідство і не покарані винні.

Романюк повідомила, що третє місце розділили народний депутат від фракції Народний фронт Антон Геращенко. "За його заклики ввести цензуру в медіа та його підтримку публікацій особистих даних журналістів, політичний тиск", - додала вона.

Романюк уточнила, що Геращенко посів третє місце з бізнесменом Рінатом Ахметовим, власником медіагрупи Україна, а також власниками телеканалу Інтер Дмитром Фірташем іСергієм Льовочкіним.

"Вони потрапили в антирейтинг за перетворення каналу в прес-службу Опозиційного блоку, корпоративну джинсу інтересів власника, оскільки ми бачили неприкриту рекламу Фірташа, проросійську пропаганду", - додала Романюк.

"Четверте місце зайняв Ігор Коломойський - власник медіхолдінга 1+1 за цезуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є засновником", - зазначила в.о. директора ІМІ.

П'яте місце зайняв бізнесмен Сергій Курченко, власник Українського медіахолдіга (УМХ), куди вхоліт видання Корреспондент.

Романюк додала, що протягом місяця журналісти пропонували кандидатури в антирейтинг ворогів преси. "Претендентів було близько 100 чоловік, потім експертна комісія у складі провідних 30 журналістів України проводили голосування і визначали тих, хто увійшов до першої десятки антирейтингу", - зазначила вона.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя