"Нобеля для математиків" дали британцю за прорив у теорії чисел

Математик з Великої Британії Ендрю Вайлс отримав Абелівську премії за доказ Великої (Останньої) теореми Ферма у 1994 році
Depo.Життя
15 березня 2016 14:58
ФОТО: depo.ua

Почесна нагорода, яку нерідко називають "Нобелівською премією для математиків", була присуджена Вайлсу, зокрема, за те, що він "поклав початок новій ері в теорії чисел", передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Нові ідеї, введені Вайлсом в науковий обіг, відкрили можливість для подальших проривів... Деякі математичні проблеми мають таку багату наукову історію і настільки ефектний доказ, як Остання теорема Ферма", - сказав глава Абелевского комітету Йон Рогнес.

Премію присуджує Академія наук Норвегії. Нагорода має ім'я знаменитого норвежця Нільса Генріка Абеля. Він став основоположником теорії еліптичних функцій і зробив значний внесок в теорію рядів.

На честь 200-річчя від дня народження вченого, який прожив лише 26 років, норвезький уряд у 2002 році виділив 200 млн крон (близько $23,4 млн за поточним курсом) на заснування Абелівського фонду та однойменної премії. Вона покликана відзначати заслуги видатних математиків та сприяти зростанню популярності цієї наукової дисципліни серед молоді.

На сьогодні розмір грошової складової премії становить 6 млн крон ($700 тисяч). Офіційна церемонія вручення нагороди має відбутися 24 травня.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя