"Нобелівські" молекулярні машини допоможуть створити гібридний суперкомп’ютер

Дослідження в галузі створення молекулярних машин, за які сьогодні дали Нобелівську премію-2016 можуть сприяти створенню гібридних суперкомп’ютерів
Depo.Життя
5 жовтня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Вчені Жан-П'єр Саваж, Джеймс Фрезер Стоддарт і Бернард Лукас Ферінга, яким сьогодні присудили нагороду,  вивели молекулярні машини зі стану рівноваги, через що змогли контролювати їхній рух. Ці сполуки, що являють собою мініатюрну версію двигунів, можуть стати основою для нових матеріалів, датчиків і систем зберігання енергії.

Крім того, молекулярні  операційні системи можуть стати сумісними зі звичайним комп’ютером, відкриваючи тим самим шлях до гібридних інтелектуальних систем, в яких "стратегічне мислення", засноване, як і у біологічного інтелекту, на "образах і інтуїції", поєднується з детальними розрахунками, отриманими з допомогою потужних обчислювальних можливостей.

Деякі вчені вважають, що суперкомп’ютери в поєднанні з нанороботами дозволять детально проаналізувати структуру людського мозку і зрозуміти механізми його роботи. Це, в свою чергу, допоможе створити штучний інтелект, що перевершує людський.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя