"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом

Саме 21 жовтня 2015 року герой фільму "Назад у майбутнє 2" Марті Макфлай прилетів на машині часу з 1985року. 30 років назад все, що понавигадував у фільмі режисер Роберт Земекіс здавалося фантастичним

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтво…

Але багато чого впродовж наступних 26 років збулося. Журналісти Depo.ua зробили підбірку пророцтв з "Назад у майбутнє 2"

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 1

ВІДЕОЗВ'ЯЗОК
Постарілий Марті Мак Флай в 2015 році перемовляється з шефом через екран телевізора. Відеодзвінки зараз доступні за допомогою таких систем зв'язку, як Skype, Facetime, Viber. Першим з подібних сервісів став Skype в 2003 році.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 1

ПЛАНШЕТ

Конструкції, схожі на сучасні планшети зустрічаються у фільмі кілька разів. Коли Марті просять пожертвувати гроші на відновлення годинника на фасаді будівлі, йому пропонують перерахувати гроші за допомогою цього пристрою. При бажанні в ньому можна побачити щось середнє між планшетом і датчиком відбитка пальця.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 2

3D-ФІЛЬМИ І ГОЛОГРАМИ

У 1985 році з'явилися стереофільми, про формат 3D тоді й не мріяли, хоча щось подібне - у вигляді голограм використовували в іншій культової сазі "Зоряні війни". У 2015 році Марті бачить проекцію на стіні будівлі. У якийсь момент віртуальна акула "кусає" його, рекламуючи 19-й фільм із циклу "Щелепи". В цьому епізоді можна побачити те, що тепер регулярно зустрічається в кінотеатрах - формат 3D.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 3

ЛІТАЮЧИЙ СКЕЙТБОРД

Точніше - дошка, ширяюча в декількох сантиметрах від землі.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 4

Перший досить сумнівний зразок ховерборду з'явився п'ять років тому. Більш-менш тут означає, що ховерборд страшно шумить, літає хвилин п'ять і тільки над металевою поверхнею, ціна дослідного зразка щось близько 10000 доларів. Випуск дощок у тому чи іншому вигляді компанія обіцяє, як і належить, у жовтні.

ДРОН

У світі фільму "Назад у майбутнє-2" дрон вигулює собаку. Безпілотними пристроями зараз, особливо під час бойових дій на Донбасі, нікого не здивуєш.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 5

ВІДМОВА ВІД КОМПАКТ-ДИСКІВ

80-ті - епоха компакт-дисків. Але сценаристи вже тоді припустили, хто виграє війну форматів. Герой "Назад у майбутнє" говорить фразу: "ніхто більше не користується лазерними дисками". Натякаючи, що їх витіснять цифрові накопичувачі.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 6


ТЕХНОЛОГІЯ РОЗПІЗНАВАННЯ

Пам'ятаєте, у Дока був такий бінокль-фотоапарат, який міг розпізнавати обличчя людей. Зараз подібна технологія є у всіх фотокамер і смартфонів.

ЕЛЕКТРОННЕ ТАБЛО

У фільмі коли Док і Марті думають, як поїдуть до будинку, вони дивляться на електронне табло, що інформує про пробки на дорогах. Зараз таких пристроїв дуже багато

ОФІЦІАНТИ-РОБОТИ

В кафе 80-х обслуговують клієнтів роботи-офіціанти у вигляді прикріплених до стелі телевізорів зі столиком. Вони сваряться між собою як справжні люди, пропонуючи страви Марті. Зараз на кожному кроці роботів не зустрінеш, але по всьому світу багато ресторанів, де обслуговують роботи, - в Китаї, Японії, Сінгапурі.

ОПЛАТА ОНЛАЙН

Пам'ятайте момент, коли Марті пропонують взяти участь в авантюрі і він оплачує картою покупку. Зараз вже багато хто використовує банківські картки для оплати онлайн-покупок.

ДАКТИЛОСКОПІЯ

Коли дівчина Марті Лорейн опиняється в будинку майбутнього, вона ніяк не може відкрити двері, тому що тІ без ручки. Тоді Док їй підказує, що потрібно прикласти палець - двері відкриваються, тільки розпізнаючи відбиток пальця. Зараз володарі iPhone 5S щодня використовують цю функцію: щоб розблокувати телефон, потрібно лише прикласти палець до екрану. Є компанії, де двері відкриваються тільки таким чином.

БІОНІЧНІ ПРОТЕЗИ

Випуск паперової газети USA Today дає багато цікавих подробиць про життя в уявному 2 015 році. Хоча здебільшого автори не вгадали: Діана, на жаль, не стала королевою, президентом США вибрали не жінку. Але, скажімо, повідомлення про відсторонення пітчера, який використовував у грі свою біонічну руку "без калібрування", не така вже й фантастика. Мова не про пітчера - про руку. Перші успішні випробування біонічних протезів, якими управляють силою думки, відбулися ще в минулому році.

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 7

РОЗУМНІ ОКУЛЯРИ

Під час сімейної вечері діти Марті МакФлая сидять в окулярах - в них вони дивляться телевізор і базікають з друзями. Все це схоже на Google Glass і шолом віртуальної реальності Oculus Rift.

РІМЕЙКИ

У фільмі на Марті "нападає" акула з реклами "Щелепи 19". Насправді цей ужастік припинили знімати після четвертої частини, але режисер вгадав тенденцію – 2015 став роком рімейків.

На екрани виходять "Зіркові війни", "Термінатор", "Шалений Макс", "Мир Юрського періоду", на черзі "Нові полювальникі на привидів", "Чужий-5", "Той, що біжить по лезу"

НЕ ВГАДАЛИ

Ми досі не придумали літаючу автівку, у моду так і не увійшли вивернуті кишені, подвійні краватки та прозорі кепки, метеорологи так і не навчилися передбачати погоду аж до секунди, ми все ще не можемо гідрувати піцу, яка б збільшувалася в розмірах за хвилину, а одяг не пристосовується до розмірів власника.

Дехто навіть зробив іронічну підбірку на тему "Марті, всьо пропало"

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 8

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 9

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 10

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 11

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 12

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 13

"Назад у майбутнє 2": що стало пророцтвом - фото 14

НА ПІДХОДІ

Здавалося б, просто фільм, але до дати 21.10.2015 багато хто ретельно підготувався.
Компанія Pepsi спеціально до цього дня випустить продукт, придуманий Земекісом - Pepsi Perfect. Причому, до 30-річчя фільму напій виготовлять в оригінальній пляшці і за новим рецептом - повністю на основі натурального цукру. Всього виготовлять 8000 пляшок і продадуть через сайт компанії. Стартова ціна - $ 20,15.

Компанія Nike робить кросівки, що зашнуровуються самі за допомогою маленького електродвигуна. А французька фірма розробила кросівки з механічним зашнуровуванням.

Українські фанати теж придумали, як відзначити 30-річчя фільму. У Києві в одному із закладів пройде вечірка "Back to the future date". Обіцяють показати всі три фільми з циклу "Назад у майбутнє", надати можливість написати лист собі в майбутнє з допомогою капсули часу та провести майстер-клас з бугі-вугі, який танцювали в першому фільмі трилогії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme