"Найгірше - туалет і душ": Умеров розповів про умови у сімферопольській божевільні

Заступник глави Меджлісу Ільмі Умеров розповів про жахливі умови у сімферопольській психіатричній лікарні, де його примусово утримували
Depo.Життя
8 вересня 2016 09:01
ФОТО: depo.ua

Умеров назвав час, який він провів у стінах психіатричної лікарні окупованого Сімферополя, однієї великою мукою, передає depo.ua з посиланням на DW.

"Ти знаходишся у відділенні психіатричної клініки закритого типу з санвузлом в жахливому стані. Ти постійно контактуєш зі справжніми душевнохворими, які довгий час, роками, знаходяться в цьому відділенні. Це метод впливу на нормальну людину. Три тижні провести в таких умовах - це така екзекуція, яку можна назвати однією великою тортурою", - зазначив Умеров.

Він вважає, що треба мати велику силу волі, щоб це спокійно перенести.

"До того ж, я відмовився від їжі в клініці, їв тільки те, що мені приносили з дому, не приймав ніяких медичних препаратів з рук персоналу", - додав Умеров.

Він додав, що найжахливіше у тій лікарні - це туалет і душ.

"Найважче з побутових умов було сходити в туалет. Туалет цього, так званого, дев'ятого відділення психіатричної клініки хворі перетворили на клуб. Вони заходять туди поспілкуватися, покурити, чай попити, а місце, де випорожняються, не закрите, і виходить, як на сцені сидиш. Перші п'ять днів я не міг сходити в туалет, потім поскаржився адміністрації, і мені дозволили користуватися службовою вбиральнею. Тому так, найжахливіше, що я згадую - це туалет і душ", - розповів Умеров. 

"Тим більше, у мене не особливо здоровий організм, я інвалід. І загальний стан почав погіршуватися. На четвертий день перебування в клініці я втратив свідомість", - підкреслив заступник голови Меджлісу.

Нагадаємо,  12 травня ФСБ по Криму порушила проти Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Попри це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою. 21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився

Нарешті 7 вересня  Умерова звільнили з лікарні, визнавши психічно здоровим. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя