"Наша край" пропонує повернути скасовані соціальні пільги

"Наша край" пропонує повернути усі скасовані протягом останніх двох років пільги і допомоги людям та у подальшому вносити зміни до соціального законодавства лише після публічного обговорення
Depo.Життя
23 березня 2016 12:15
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні заявив Олександр Мазурчак, співголова партії "Наш край", передає depo.ua.

У разі, якщо буде призначено новий уряд, він має розпочати розв’язувати проблеми "з чистого аркуша", а не розбиратися зі спадком попередників.

За його словами, уряд разом з Верховною Радою мають повернути усі скасовані протягом останніх двох років пільги і допомоги. "Усі наступні зміни до соціального законодавства слід вносити лише після широкого публічного обговорення. У разі, якщо буде призначено новий уряд, він має розпочати розв’язувати проблеми "з чистого аркуша", а не розбиратися зі спадком попередників", – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що механічне позбавлення людей пільг та допомог немає нічого спільного з реформуванням системи соціального захисту. "Протягом останніх двох років в Україні здійснюється "повзуче" знищення цієї системи. По-перше, зростання соціальних стандартів значно відстає від підвищення цін на основні товари та послуги. По-друге, у масовому порядку цілі категорії соціальнонезахищених громадян або позбавляються пільг та допомог, або потрапляють у ситуацію обмежених можливостей щодо їхнього отримання", – констатував співголова партії «Наш край».

Протягом 2015 року, нагадав він, споживчі ціни зросли на 43,3% – найвищий показник з 1996-го року. Тоді як соціальні стандарти протягом року було підвищено лише на 13%. "Нещодавно Яценюк пообіцяв підвищити їх "аж" на 6%. Інакше, як знущанням, це не назвеш", – відзначив Олександр Мазурчак.

Разом з тим, у 2014-2015 рр в українців (у різних категорій) було повністю або частково відібрано понад 30 видів соціальних гарантій та пільг. "Насамперед йдеться про пільги на безкоштовне або частково оплачуване придбання ліків, лікування та оздоровлення, проїзд, харчування та оздоровлення дітей, оплату комунальних послуг та ін. Від непродуманих дій влади постраждали інваліди, учасники війни, члени родин загиблих, діти війни, багатодітні сім’ї тощо", – повідомив співголова партії "Наш край".

З 1 січня 2016 р., нагадав він, скасовано чи звужено ще низку державних допомог та пільг. "Зокрема, під удар потрапили сім’ї з дітьми. Змінилися умови надання допомоги одиноким матерям, через що вони здебільшого не можуть її отримати навіть за невеликих статків. Скасовано безкоштовне харчування для учнів 1-4-х класів та знижену оплату за харчування у дитячих садочках", – сказав він.

"Ми розуміємо, що питання повернення пільг – це питання не одного дня. Місцеві ради тимчасово можуть брати на себе фінансування найболючіших соціальних видатків, і ми запропонували нашим депутатам місцевих рад у рамках Плану спільних дій по захисту українців розглянути відповідні рішення як виняток. Проте ми переконані, соціальний захист людей, особливо у період реформ, – це обов’язок держави, а тому вимагаємо від уряду не перекладати соціальні витрати на місцеві бюджети", – підсумував Олександр Мазурчак.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя