"Миротворець" вибачився за "несвіжий" список журналістів та оприлюднив нові дані

Сайт "Миротворець" своєрідно "вибачився" за публікацію списку журналістів, акредитованих в "ДНР", опублікувавши список з більш свіжими даними

Відповідне повідомлення з'явилося сьогодні на сайті "Миротворець", передає depo.ua.

"12 травня на сайті Центру "Миротворець" був опублікований список журналістів, акредитованих терористичною організацією "ДНР". Після публікації ми побачили, який суспільний інтерес і обговорення викликав опублікований список. Багато журналістів вимагали від нас вибачень, і ми нарешті зрозуміли, чому. З цього приводу колектив Центру приносить свої щирі вибачення, оскільки список дійсно виявився не першої свіжості", - йдеться в повідомленні.

В "Миротворці" пояснили, що опублікований на сайті список був отриманий від так званого міністра пропаганди терористичної організації "ДНР" Олени Нікітіної в грудні 2015 року і містив трохи більше 4000 записів. У той же час, більш свіжий список, наявний в розпорядженні сайту і отриманий від заступника Нікітіної (в цілях конспірації його прізвище називати відмовилися) датований лютим 2016 року і містить 5412 записів.

"Серед них 2082 це російські журналісти, 1816 - журналісти інших країн. Всі інше - місцева проросійська терористична босота", - розповіли активісти.

У публікації також розмістили посилання на скачування нового списку.

У "Миротворці" заявили, що інформація про акредитованих "ДНР" журналістах публікується відповідно до статті 17 Конституції України та статті 29 Закону України "Про Інформацію".

Нагадаємо, 10 травня сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в "ДНР" і "ЛНР". Там міститься 4068 імен. Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями. Остання навіть закликала правоохоронні органи заблокувати доступ до цього ресурсу, а прокуратура почала розслідування.

13 травня, проект "Миротворець" оголосив про закриття.

Після цього сайт "Миротворець" все ж зберіг доступ до бази даних донбаських і кримських сепаратистів та іноземних громадян, що їх підтримують чи підтримували, і продовжує наповнювати її. 

Вчора, 19 травня, "Миротворець" оголосив про відновлення роботи

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme