"Ми втрачаємо мільярди": Балчун розповів про корупційні схеми на "Укрзалізниці"

У тендерах ПАТ "Укрзалізниця" все відбувається за корупційними правилами
Depo.Життя
20 серпня 2016 08:09
ФОТО: depo.ua

Як зазначає depo.ua, про це в інтерв'ю 5 каналу розповів голова правління підприємства Войцех Балчун.

"Я передбачав, що це (корупція – ред.) проблема, але не передбачав, що це настільки серйозна. Практично від самого початку я бачу тільки схеми, які сприяють корупції. Дуже непрозорі процедури. Дуже часто ми вибираємо найдорожчу пропозицію в наших тендерах і найнижчої якості. І проблема тут не в тому, застосовуємо ми ProZorro, чи ні, бо ми застосовуємо… А проблема там, де готується специфікація. І ця специфікація таким чином розробляється, що вона сприяє одному переможцю. І це вже незважаючи на те, що вже на самому етапі тендерної процедури все уже йде по правилах гри. І це велика проблема для фірми", – сказав Балчун.

Таким чином, сказав очільник "Укрзалізниці", виходить, що підприємтство у масштабах року втрачає мільярди гривень, які насправді повинні були використовуватися на користь фірми, підвищувати якість і стандарти для пасажирських перевезень і здатність у залученні вантажних перевезень.

"Якщо нам вдасться обмежити масштаби цього явища, а я іншого виходу не бачу, то "Укрзалізниця" стане однією із найкращих і найбагатших фірм в Україні", – підсумував він.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя