Чому Україна має просто ігнорувати "кіно-лайно" "Маски революції"

Фільм французького документаліста Поля Морейри "Україна: маски революції", який сьогодні має вийти на французькому телебаченні, збурив українське суспільство

Чому Україна має просто ігнорувати "кіно…

Як повідомляє depo.ua, картина розповідає про один з найдраматичніших періодів новітньої української історії – від Майдану до травневих протистоянь в Одесі.

"У вересні я вирушив в Україну і зняв фільм під назвою "Маски революції". Я хотів розібратися в одеській бійні - вона повністю замовчувалася в Європі, ніхто належним чином не знав про неї, включаючи мене. Коли я туди приїхав, то був вражений - 45 осіб було вбито в центрі Європи, і ніхто не знав", - наводить слова Морейри російське агентство РИА Новости.

"Маски ревоюції": Чого вартий галас навколо французького "рупора Кремля" - фото 1

Поль Морейра - замріяний автор пропаганди у дусі Кремля

Режисер наголосив, мовляв, у Франції не бачить напівтони подій в Україні, і цю помилку він і зібрався виправити.

"Я хотів відійти від чорно-білого сприйняття і побачити, що ж насправді сталося, розібратися, що таке ці батальйони, бригади, самооборона, які були на передовій української революції", - розповів документаліст.

Втім, замість правдивої незаангажованої картини у Морейри вийшла проросійська брехня у найкращих традиціях Дмитра Кисельова.

"КІНО-ГІВНО" І ШОРИ ЗАМІСТЬ МАСОК

По-перше, українці помітили дивний збіг: назва "Маски революції" для інформаційного простору не нова. Так, картину "Київ: Маски революції" вже під час Революції Гідності транслював російський канал Russia Today.

По-друге, деякі факти в картині були перевернуті на 180 градусів. Про неправдиву документалістику Поля Морейри детально написала американська правозахисниця Галина Койнаш.

За її словами, у фільмі стверджують, що події Революції Гідності майже не висвітлювалися у ЗМІ, Майдан організували США, а агресивна реакція Путіна на події в сусідній державі спричинена "оргіями націоналістів, екстремістів та антисемітів на вулицях Києва".

Трейлер картини Морейри

З пропагандистської картини не можна зрозуміти ані причини, які вивели людей не вулиці, ні проблеми протестувальників – про репресії з боку офіційної влади Морейра мовчить.

Лаконічно щодо фільму висловилася активістка, письменниця і музикант Ірена Карпа.

"Вся примітивність автора кіна-гівна про Майдан в одній фразі: "жертви в Одесі лишилися поза увагою, бо вони російського походження". Про те, що розслідування триває, дядя, видно, не годен і рідною французькою прочитати", - написала Карпа у "Фейсбуці".

Обурилися одіозній картині і самі французи. Розгромний відгук під назвою "Chanel+ презентує втілення мови Кремля" вийшла у Liberation, рецензію на "Маски революції" оглядача Бенуа Віткіна опублікував Le Monde.

"Маски ревоюції": Чого вартий галас навколо французького "рупора Кремля" - фото 2

"Морейра змінив маски на шори", - виносить критик свій вердикт картині.

Журналісту різонуло око те, що Морейра називає головною силою Революції "Правий Сектор", "Азов" і "Свободу" і набрав рот води щодо мільйонних мітингів звичайних українців, не записаних у жодну організацію.

Більш того, у світі француза активісти Майдану постають озброєними терористами, в зруйнованих будівлях нібито виробляють новітні танки, а серед добровольців – виключно нацисти.

Документаліст зазіхає і на аналіз міжнародної ситуації. Нейтральні факти – візит Вікторії Нуланд у Київ, приїзд в українську столицю американських військових – Морейра вплітає у "теорію змови" США та України проти Путіна. Кінцева ж мета драматичних подій – зміна політичного режиму на Росії.

ЯК ЗНІМАТИ З ВУХ ЛОКШИНУ ПО-ПУТІНСЬКИ

Сьогодні картина має вийти на французькому каналі Chanel + - у ЗМІ канал пов'язують з холдингом Bollore, в якого є фінансові зв'язки з Росією.

Втім, українське посольство у Франції попросило канал прибрати картину з ефіру, охарактеризувавши її як "памфлет в кращих традиціях дезінформації".

"Спроби пояснення цих подій як операції, яка фінансується Сполученими Штатами, є не тільки хибними, а й зовсім нешанобливими по відношенню до наших співгромадян, які були вбиті в центрі Києва під час відстоювання демократичних прагнень своєї країни. Це не плюралізм медіа, а обман, і ми радимо Canal + переглянути можливість поширення цього фільму ", - наголошується у зверненні.

Посольство також запропонувало каналу підбірку інших картин, які зможуть розповісти французьким телеглядачам про події в Україні.

Здавалося б, усе правильно: Кремль спробував нав'язати французам чергову порцію локшини по-путінські, а українці вчасно відреагували і зробили все можливе, аби не дозволити замилити мозок дружньому народу.

Втім, залишається під питанням, чи не на це сподівався сам Морейра і, власне, замовники картини. Адже документальне кіно – на телебаченні продукт далеко не найкасовіший. Тож, зважаючи на буремні події, що відбуваються у багатьох куточках світу, інтерес до проекту був би доволі помірним. Як би не хотілося визнавати, наразі французи більше стурбовані протистоянням з ІДІЛ, біженцями та безпекою власної країни.

Люди ж, які цікавляться подіями в Україні, після фільму Морейри зможуть подивитися, наприклад, "Україну у вогні" – документальну картину про українську революцію, яку номінували на "Оскар".

Пропагандистський же продукт Морейри у голові французів вже знищили вітчизняні критики.

Але наразі Україна починає протестувати і тим саме… привертає увагу до скандального проекту. Мовляв, думка, яку так прагне приховати офіційна влада будь-якої країни, почути завжди цікаво.

Втім, наразі галас вже здійняли, а ім'я режисера стало відомим на всьому просторі СНГ, при тому, що раніше ним взагалі не цікавилися. Ситуацію поспішили використати російські ЗМІ. Наразі багато видань активно натякають, мовляв, Україна настільки боїться правди, що навіть французів просить її не показувати. Вимальовується і інший закид російської пропаганди: "Бачите, а ми ж вам казали, що українське суспільство далеке від демократії".

Зрозуміло, що протидіяти машині російської пропаганди непросто – роками відпрацьовані схеми з першого місяця не руйнуються. Втім, шлях заборон і не допуску – далеко не найлегший. Так, аби усунути з ринку виробника неякісної локшини з не надто корисним ароматизатором, найлегше розповісти всім, чим ця локшина настільки погана. А до того ж – представити власний, свіжий та корисний продукт. І локшина для вух в цьому плані мало чим відрізняється.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme