Чому "легітимний президент" називає Константинова і Аксьонова загрозою для Росії

Як склалася доля "першого та єдиного президента Криму" Юрія Мєшкова, що в 92 році намагався провести референдум про перехід Криму до Росії
Depo.Життя
16 березня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua
Чому "легітимний президент" називає Константинова і Аксьонова загрозою для Росії
Чому "легітимний президент" називає Константинова і Аксьонова загрозою для Росії

Журналісти depo.ua дослідили діяльність політичного кримського раритету.

Перший і єдиний президент Криму – більшість жителів материкової України молодше 35 років про нього навіть і не чули. А він, до речі, був першим, хто після оголошення Незалежності України, провів референдум за приєднання Криму до Росії. Однак тоді голова Верховної Ради Криму Микола Багров наклав мораторій на проведення всекримського референдуму.

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 1

На січень 1994 року було призначено перші вибори президента Республіки Крим. Мєшков переміг у другому турі виборів Президента Республіки Крим, здобувши 72,9% голосів. Політичною платформою при цьому став курс на максимальне зближення з Росією, аж до входження Криму до її складу.

Мєшков планував введення на півострові рубльової зони, укладання військово-політичної угоди з Росією, надання кримчанам російського громадянства, введення московського часу. Втім, єдине що він здобув - перевів Крим на московський час.

Дуже скоро "перший президент" почав сваритися з прибічниками і писати на них скарги … президенту України, а влада у відповідь призначила новий уряд, позбавивши його частини повноважень.

Юрій Мєшков був позбавлений посади 17 березня 1995, відповідно до Закону України "Про скасування Конституції і деяких законів Автономної Республіки Крим", яким фактично ліквідовувався суверенітет Республіки Крим і вона перетворювалася в Автономну Республіку Крим.

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 2

Через 16 років це "іскопаємоє" витягли на божий світ журналісти кримської редакції газети "Сегодня". Влітку Мєшков приїхав на похорон колишньої дружини Людмили, яка скоїла самогубство в своїй квартирі в Симфероплі, викинувшись з вікна, а потім влаштував в редакції газети прес-конференцію. І "навиступав" такого, що його депортували з України через десять днів, щоб воду не мутив, а до редакції прийшли з питаннями з СБУ.

Значить, пильнували усе ж таки наші спецслужби... Що ж потім сталося?

Після окупації Криму Мєшков стрепенувся, повернувся до Криму. Сподівався, що його знову зроблять президентом. Бо вважав себе єдиним легітимним президентом Криму.

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 3

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 1

Пам'ятаєте, ще один такий в Ростові сидить, також легітимний президент.

Не те щоб Мєшков тягнувся до ясел – навіть колишні політичні друзі називали його персоною аскетичною та до грошей майже байдужою. Мав трикімнатну квартиру навіть не в центрі Сімферополя, одягався теж скромно. 

Проте від влади його відтерли, навіть на "референдумі" проголосувати не дали. "Вибори" 14 вересня 2014, де він йшов від всеросійської партії "Родіна", програв.

Тепер на Фесбуці Мєшков "кричить" на путінських ставлеників "капслоком", звинувачуючи їх в проукраїнських поглядах і закликає до зміни влади.

Дісталося Аксьонову

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 2

 Дісталося Константинову

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 3

Дісталося й іншим прибічникам Росії, які були при владі в АРК і залишилися біля ясел

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 4

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 5

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 6

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 7

В чомусь він навіть правий, бо ці персони дійсно роками демонстрували ніби то відданість Україні, під час окупації до останнього брехали, що вони не планують перехід до Росії, а потім швиденько переметнулися.

От тільки навряд чи їх можна назвати проукраїнським. Просто в Криму зараз "бандерівщина" це звинувачування сильніше за кримінальне минуле.

Входили ж і Аксьонов "Гоблін" і Константинов "Нєдострой" до ОПГ та кримінальних кругів. Стояли на вулицях мітинги з кинутих клієнтів Константинівської "Консолі", Аксьоновська ОПГ "Сейлем" перебила-пограбували сотні кримчан.

Але кримчани радо закрили на це очі. Путін же їх призначив. Путіну видніше.

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 8

"Легітимний президент" Криму назвав Константинова і Аксьонова загрозою для Росії - фото 9

І тепер "перший, єдиний і легітимний" закликає зкинути цю неправильну владу.

Майже ніхто до заяв одіозного політика серйозно не ставиться, але врешті, і в окупацію Криму ще в 2013 році ніхто не вірив…

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя