"Кримська Прип'ять": Як живе сьогодні місто-супутник недобудованої Кримської АЕС

Чорнобильська катастрофа, яка сталася рівно 30 років тому, в Криму стала причиною згортання одного з найбільш масштабних інфраструктурних проектів - Щолкінської АЕС

"Кримська Прип'ять": Як живе сьогодні мі…

Її будівництво зупинили з міркувань безпеки на фінальному етапі, коли вже були витрачені сотні мільйонів радянських рублів і побудоване ціле місто, яке мало забезпечувати роботу станції, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

Зараз окупаційна влада планує розібрати залишки Кримської АЕС та використовувати їх в якості будматеріалів для нового будівництва століття - Керченського мосту.

Проектні розробки по створенню Кримської АЕС провели ще в 1968 році, а в 1975-му - приступили до будівництва. Тоді очікувалося, що спочатку буде зведено два енергоблоки, кожен з яких буде давати 1 ГВт електроенергії. В подальшому планували збільшити кількість енергоблоків до чотирьох.

Будівництво Кримської АЕС велося ударними темпами: з усього Радянського Союзу на західне узбережжя півострова з'їжджалися будівельні бригади і фізики-ядерники. У 1978 році було побудоване місто-супутник Щолкіне, жителі якого повинні були забезпечувати роботу майбутньої електростанції.

Але в 1986 році сталася аварія на Чорнобильській АЕС. І тоді екологи і жителі півострова, які побоюються повторення цієї трагедії в Криму, почали кампанію протесту проти будівництва небезпечного об'єкту.

У 1987 всі роботи в Щолкіному були припинені. А через два роки радянське керівництво прийняло рішення остаточно відмовитися від запуску станції, коли вона була готова на 80%.

Багато з щолкінців досі вважають, що відмова від запуску АЕС була жахливою помилкою.

Після згортання будівництва багато людей покинули місто, в якому немає ніяких підприємств і виробництва. Решта мешканці спробували переорієнтуватися: хтось влаштувався на роботу в сусідніх містах, хтось почав заробляти на курортному сезоні. Але, за словами щолкінців, відсутність роботи - це найбільш гостра проблема міста досі.

Було багато дискусій з приводу того, що недобудовану АЕС потрібно перепрофілювати, однак цього так і не було зроблено, і споруди почали просто розбирати і розпилювати на метал.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme