"Коммерсант": Росія переоцінила свою "дружбу" з Іраном

У Росії і Ірану виникло "певне непорозуміння" з приводу використання іранської авіабази Хамадан
Depo.Життя
23 серпня 2016 05:42
ФОТО: depo.ua

Про це джерело в органах військового управління розповіло "Коммерсанту", передає depo.ua.

Російська сторона планувала використовувати Хамадан не тільки як аеродром підскоку, а й як повноцінний військовий об'єкт з розміщенням там відповідних військових потужностей. Такий варіант Іран не влаштував.

"Ситуація, коли Москва претендує на якусь глобальну роль, використовуючи співпрацю з Тегераном як майданчик реалізації своїх амбіцій, явно не влаштовує іранське керівництво. Іран не бажає бути молодшим партнером Москви і дає зрозуміти, що готовий бути лише на рівних з нею. При цьому в новій багатовекторної політики Ірану, з якого зняли санкції, пріоритетом стають відносини з Заходом, а не з Росією", - пояснив виданню експерт Московського центру Карнегі Олексій Малашенко.

Нагадаємо, 22 серпня посол Росії в Тегерані Леван Джагарян заявив, що Росія покинула іранську авіабазу Хамадан. Це рішення в Міноборони пояснили тим, що російська авіація "успішно виконала всі поставлені завдання".

Водночас міністр оборони Ірану Хосейн Дехган заявив, що Тегеран не планував передавати Росії базу в Хамадані.

"Ні за яких умов ми не будемо забезпечувати російських військовою базою. Вони прибули сюди не назавжди", - сказав міністр.

Минулого тижня російські ВКС вперше використовували іранський аеродром Хамадан для авіаударів по Сирії.

Читайте також: Чому „орлів Путіна” викинули з Ірану

Більше новин про події в Україні та світ