"Денег нет": У Медведєва вирішили зекономити на росіянах і кримчанах

Міністерство фінансів Росії пропонує заморозити витрати бюджету в номінальному вираженні на найближчі три роки - на рівні 15,78 трлн руб., що навіть нижче поточних витрат бюджету 16,35 трлн руб
Depo.Життя
29 червня 2016 11:20
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посилааням на RNS.

За фактом поточний стан економіки просто не дозволяє уряду нарощувати витрати.

Мінфін зазначає, що великі витрати ризикують розігнати інфляцію, або призведуть до зростання витрат резервів. Замороження номінальних видатків бюджету призведе до масштабних скороченнь 36 державних програм, серед яких: соціальна підтримка громадян, забезпечення доступним житлом, охорона здоров'я, освіта, сільське господарство.

Найбільше скорочення належить державній програмі з розвитку фізкультури і спорту: більш ніж в два рази за три роки, державна програма з розвитку Далекого Сходу і Байкальського регіону буде урізана в 20 разів, більш ніж удвічі буде скорочено держпрограма по соціально-економічному розвитку Криму: зі 149, 3 млрд руб. в поточному році до 65,98 млрд в 2019 році.

Всього бюджет нараховує 42 державних програми на них припадає приблизно половина бюджетних витрат. Згідно з пропозиціями Мінфіну, в реальному вираженні за три роки витрати бюджету скоротяться на 20%. Закриті частини бюджету, в які потрапляють в основному витрати на оборону, також будуть скорочені в середньому на 15% в найближчі 3 роки.

Зростання витрат бюджету передбачено тільки на управління державними фінансами, економічний розвиток, розвиток промисловості.

Мінфін відштовхується від того, що Росія не буде різко нарощувати зовнішній борг в зв'язку з санкціями Заходу. Бюджетні пропозиції відштовхуються від середньорічної ціни на нафту в $ 40 за барель.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя