Вакцину від COVID-19 отримали останні регіони України: Коли там почнеться щеплення

У четвер, 25 лютого, вакцину від коронавірусної інфекції отримали усі регіони України

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Вакцину від COVID-19 отримали останні ре…
Фото: Рixabay

Про це пише Depo.ua із посиланням на повідомлення заступника глави МОЗ – головного санітарного лікаря Віктора Ляшка у Facebook.

Так, за його словами, вакцинація в областях почнеться вже сьогодні, 25 лютого. Він зазначив, що у перший день вакцинації, 24 лютого, по Україні було проведено 159 щеплень. Зокрема, це: 

  • Черкаська область – 80 щеплень;

  • Чернігівська область – 10 щеплень;

  • Київська область – 19 щеплень;

  • Житомирська область – 40 щеплень;

  • Вінницька область – 10 щеплень.

"Сьогодні вакцинація проти COVID-19 розпочнеться у всіх областях країни", – написав Ляшко. 

Зокрема, за його словами, щеплення проведуть у Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Чернівецькій, Хмельницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Волинській, Кіровоградській областях та місті Києві.

Facebook Ляшка

Відомо, що 23 лютого до України з Індії прибула перша партія вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/AstraZeneca.

24 лютого вакцину почали направляти в регіони. Цього ж дня опівдні щепили першого українця – ним став медик з Черкаської обласної лікарні Євген Горенко. Через деякий час вакцинували першого медика з Житомирщини, Чернігівщини та Вінниччини.

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі -2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Етапи вакцинації: за якою схемою українців щепитимуть від коронавірусу

Раніше Міністерство охорони здоров'я оприлюднило план вакцинації населення України проти коронавірусу. Цей процес розтягнеться на п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тис. громадян – в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

- працівники мобільних бригад вакцинації;
- медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
- працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;
- працівники екстреної медичної допомоги;
- персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні: Як проходить і що потрібно знати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme