Україна з'явилася на світовій мапі вакцинації від COVID-19: Де відстежувати кількість щеплених онлайн

Наша держава потрапила на мапу з вакцинації від коронавірусної хвороби, що дає змогу відстежувати кількість щеплених громадян онлайн

Дар'я Самборська

Як пише Depo.ua, рейтинг країни можна переглянути на сторінці Bloomberg.

Згідно з мапою, ті держави, які мають найвищі показники кампанії з вакцинації, позначені зеленим кольором.

Лідером серед країн, де відбувається вакцинація, є Ізраїль. Там вже 35,8% населення пройшли двоетапну імунізацію, а понад половина громадян отримала першу дозу вакцини.

Водночас у Сполучених Штатах Америки дві дози ввели лише 6,5% від усієї кількості громадян.

Цікаво, що на Росії лише 1,2% отримали першу вакцини від коронавірусу, хоча країна зареєструвала вже три препарати власного виробництва.

Яка ситуація з вакцинацією в Україні

Через те, що вакцинація в Україні стартувала лише 24 лютого, наша держава поки посідає низьку сходинку у світовому і європейському рейтингу.

У перший день щеплення отримали 159 людей. Зокрема, у Чернігові із 300 лікарів вакцинуватися CoviShield погодилися менш як сто. У Києві лише 30-50% медпрацівників погодилися зробити щеплення. 

Також головна інфекціоністка Вінниччини, авторка першого в Україні протоколу лікування коронавірусу Лариса Мороз заявила, що не буде щепитись вакциною CoviShield

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Фото: Черкаська ОДА

План вакцинації: як українців щепитимуть від коронавірусу

Раніше Міністерство охорони здоров'я оприлюднило план вакцинації населення України проти коронавірусу. Цей процес розтягнеться на п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тисяч громадян – в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

- працівники мобільних бригад вакцинації;
- медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
- працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;
- працівники екстреної медичної допомоги;
- персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні: Як проходить, і що потрібно знати

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Коронавірус