У МОЗ шокували заявою: У регіонах для медиків купували непридатні захисні костюми

Через закупівлі в регіонах непридатних захисних костюмів 2,5 тисячі лікарів захворіли на COVID-19, в тому числі через "ілюзію захисту"

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова на засіданні парламентського Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції, пише Depo.ua із посиланням на УНІАН.

За інформацією Шаталової, 20 березня Кабмін виділив міністерству 35 мільйонів гривень на закупівлю засобів захисту в умовах пандемії коронавірусу. МОЗ вирішило закупити комбінезони із біологічним захистом. ДП "Медичні закупівлі України" був оголошений і проведений тендер без погодження технічних умов закупівлі.

Водночас, за словами представника МОЗ, міністерство виявило, що в регіонах закуповувались абсолютно непридатні захисні костюми для медиків - з марлі та бязі, що не відповідають вимогам.

"Наразі 2,5 тисячі лікарів захворіли і, в тому числі, через "ілюзію захисту", – наголосила вона.

Комітет ухвалив рішення звернутися до Державної аудиторської служби та Рахункової палати щодо проведення позачергового аудиту операції із закупівлі за державні кошти засобів захисту у зв’язку із коронавірусною хворобою, а також просить ці відомства і Державну митну службу надати інформацію, чи завозились такі засоби захисту як гуманітарна допомога або за якимись договорами.

Також Комітет розглянув питання щодо закупівель медичного обладнання за додаткові кошти із невиправданим залученням посередників. За підсумками обговорення Комітет вирішив направити запит до Міністерства розвитку громад та територій України із проханням надати всю наявну документацію щодо даного питання.

Нагадаємо, дещо раніше у МОЗ заявили, що велика кількість хворих медиків на коронавірус – комплексна проблема.

Станом на ранок 7 травня в Україні зафіксовано 13 691 хворий на COVID-19, летальних випадків – 340.

Протягом минулої доби в Україні 13 людей померли внаслідок захворювання на коронавірус COVID-19, таким чином загальна кількість летальних випадків становить 340.

Окрім цього, ми писали про те, де найбільше учора людей захворіли на COVID-19.

Довідка: 11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. Того ж дня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, та дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Попереду всієї планети. Як в Україні хочуть всіх перевірити на коронавірус, і що з цього вийде

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme