У МОЗ розповіли, чи здатна Україна зберігати вакцину Pfizer

Наша держава має усі умови для належного зберігання вакцин проти коронавірусної хвороби, зокрема виробництва компанії Pfizer, якій необхідна температура від -60 до -80 градусів

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
У МОЗ розповіли, чи здатна Україна збері…
Фото: Рixabay

Про це в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1" повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пише Depo.ua.

"Ми повністю готові. У нас укладений відповідний договір на потужності з комерційними структурами. На сьогодні – 300 тисяч доз вакцин на тиждень. Згідно з договором, вони приймають з літака, зберігають на центральному складі та повністю розвозять у регіони", – наголосив міністр й додав, що Україна готова до прийому будь-якої вакцини.

Водночас Степанов зауважив, що держава може збільшити обсяг зберігання препаратів до 600 тисяч доз на тиждень. Також міністр сказав, що холодовий ланцюг, який потрібен для зберігання вакцини Pfizer, використовується лише для зберігання цього препарату, а не на державному рівні.

Що відомо про вакцину Pfizer, та яка її ефективність

Вакцина Pfizer і BioNTech – це препарат американського виробництва, який містить генетичні інструкції, що допомагають нашому імунітету захиститись від коронавірусу. Вакцина має ефективність 95% – тобто саме на тільки вона знижує кількість симптоматичних випадків COVID-19 у людей.

Pfizer вводять у виді двох ін'єкцій з інтервалом у 21 день. Зазвичай препарат вводять в м'язи рук. Препарат не рекомендується використовувати для осіб молодше 16 років. Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) погодило з Pfizer і BioNTech план тестування вакцини серед дітей на більш пізньому етапі.

Які побічні ефекти після вакцинації препаратом Pfizer

Після вакцинації Pfizer у людей можуть спостерігатися побічні ефекти легкої або середньої тяжкості, однак стан поліпшувався вже через декілька днів. Зокрема, спостерігалися біль і припухлість в місці уколу, головні й м'язові болі, біль в суглобах, жар і озноб. У рідких випадках може бути сверблячка в місці ін'єкції, біль в кінцівках, збільшення лімфатичних вузлів, порушення сну і загальне нездужання, ще рідше – алергічні реакції.

Нагадаємо, протягом 24 лютого, у перший день кампанії вакцинації проти COVID-19 в Україні, щеплення першою дозою вакцини CoviShield отримали 159 людей. 

Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Та зазначимо, що медики вакцинуються неохоче. Зокрема, у Чернігові із 300 лікарів вакцинуватися CoviShield погодилися менш як сто. У Києві лише 30-50% медпрацівників погодилися зробити щеплення. 

Також головна інфекціоністка Вінниччини, авторка першого в Україні протоколу лікування коронавірусу Лариса Мороз заявила, що не буде щеплюватись вакциною CoviShield

Етапи вакцинації: за якою схемою українців щепитимуть від коронавірусу

Раніше Міністерство охорони здоров'я оприлюднило план вакцинації населення України проти коронавірусу. Цей процес розтягнеться на п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тис. громадян – в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

- працівники мобільних бригад вакцинації;
- медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
- працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;
- працівники екстреної медичної допомоги;
- персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme