Оксана Соколова: чому коронавірус небезпечніший за сезонний грип?

Кількість інфікованих на COVID-19 у світі стрімко зростає кожного дня. За даними Центру громадського здоров'я сьогодні в Україні вже підтверджені 549 випадків. Скільки ще людей має шанс захворіти і чим допоможе введення карантину?

Оксана Соколова: чому коронавірус небезп…

Ведуча програми "Факти тижня. 100 хвилин" на ICTV Оксана Соколова веде щотижневий влог, у якому розповідає глядачам вражаючі факти та відповідає на найгостріші запитання про коронавірус.

Чому така паніка, якщо від туберкульозу людей помирає більше?

На сайті Держстату бачимо, що від туберкульозу в січні 2020 року померли 309 людей. А, приміром, від хвороб органів дихання – 1203, з них через грип і пневмонію – 621 людина. Тобто, понад 600 людей в січні цього року померли через сезонний грип. У той час, як через коронавірус в рази менше. Скажу вам більше. Кожен із нас в цьому життя точно хворів на коронавірус. Правда інший, не Covid-19. Адже взагалі коронавіруси складають 10-15% від усіх ГРВІ, якими ми хворіємо щороку з дитинства. Колись дуже давно вони прийшли від тварин, потім стали людськими і ми з ними непогано знайомі. А от Covid-19 – це абсолютний незнайомець, новий вірус для нас.

Як розповсюджується відомий нам вірус?

Наприклад, наступає сплеск відомого нам вірусу: ми маємо 10 умовних людей – троє з них зробили щеплення і мають імунітет, ще двоє перехворіли в дитинстві, інші двоє перехворіли грипом в попередні роки, можливо більш складно, з лікарнею, але вони не захворіють зараз. В результаті, зараз від сезонного грипу постраждає троє людей. Саме за такої конструкції цього року, в січні, від сезонного грипу в Україні померли 600 людей.

З Covid-19 ситуація кардинально інша

Наш організм з ним абсолютно незнайомий: щеплення немає, досвіду хвороб в дитинстві немає, досвіду імунітету попередніх років немає. Це означає, що шанс захворіти мають 10 з 10! Причому одночасно! А тепер оцініть це в масштабах країни на 37 мільйонів…

Чи витримає медицина?

Перспектива одночасно мільйонів хворих – головна загроза від коронавірусу Covid-19. У нас в країні є 12 тисяч лікарняних ліжок, готових прийняти хворих на коронавірус. Це офіційні дані. 12 тисяч проти 600 тисяч потенційно інфікованих. Це, звісно, не означає, що усі будуть хворіти важко. Але, той кому реально буде потрібна допомога, може просто її не отримати. Це зараз лотерея, в яку грає кожен з нас. Адже, як ми бачимо, медики теж заражаються. Причому першими. Ви подивіться на Тернопільщину – 25 представників медперсоналу вже інфіковані Covid-19. З них семеро лікарів та 18 медсестр. А в Італії медики становлять 8% від усіх заражених.

Що наразі може зробити для себе кожен із нас?

По-перше, захворіти якомога пізніше, аби не потрапити в так званий пік. А для цього потрібно скоротити все спілкування і залишатися вдома.

По-друге, перехворіти якомога легше. І для цього потрібно підвищувати імунітет і не панікувати.

Хворіти на вірус – це взагалі нормально. Про це мені говорили абсолютно усі лікарі, з якими я спілкувалася. Просто цей вірус для нас новий і ми маємо напрацювати імунітет. Для цього потрібен час, терпіння і трохи здорового глузду.

Не панікуйте і будьте здорові!

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme