Місто засинає, але не "Велюр": Як українські заклади порушують карантин

Довкола закладу "Велюр" народного депутата від "Слуги народу" Миколи Тищенка знову розгорівся скандал: там вкотре порушили правила карантину. Втім, нині в Україні це майже флешмоб

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Місто засинає, але не "Велюр": Як україн…
Фото: УНІАН

За рішенням Кабінету міністрів, закладам харчування заборонено працювати вночі – а саме з 23.00 до 7.00, у зв’язку із поширенням коронавірусу (а у денні години заклади мусять дотримуватися переліку епідемічних заходів). Незважаючи на це, заклад Тищенка запрошував відвідувачів "до 6 ранку" – про це йшлося у рекламі ресторану, яку помітила народний депутат від партії "Голос" Олександра Устинова.

"Слуга народу Микола Тищенко та його ресторан Велюр знову начхали на правила для всіх, тому що коли ти народний депутат, то правила тобі неписані! Плював він і його ресторан знову на рішення Кабміну, яке забороняє працювати закладам з 23 до 7 ранку. Мало того, тепер кандидат у мери не тільки не робить це за зачиненими дверима, але і рекламу в інстаграм свого елітного ресторану дає. "Місто засинає, але не Велюр!" Це вже знущання над усіма порядними бізнесменами, які виживають, як можуть", – написала Устинова.

Сам Тищенко на запитання журналістів про роботу його ресторану у нічний час відповів, що прокоментувати це "не може".

Тим не менш, заклад Тищенка – не єдиний, кому правила не писані. В Україні кафе, ресторани, бари, паби та нічні клуби поголівно порушують карантинні норми. Depo.ua пропонує вам переглянути добірку з найбільш яскравих прикладів, які з’являються у медіапросторі.

Так, 3 липня у харківському нічному клубі іNжир був справжній ажіотаж: звісно ж, без масок та соціальної дистанції. До слова, саме 3 липня у місті посилили карантинні обмеження через розповсюдження SARS-COV-2. Зокрема, заборонили проведення масових заходів кількістю понад 10 людей, призупинили роботу закладів громадського харчування без літніх майданчиків або площею до 50 квадратних метрів а також рекомендували обмежити час роботи закладів харчування до 22:00.

Вечеринка в ночном клубе Харькова INжир 3 июля 2020: видео

Скріншот відеозапису. Джерело: 24 канал

Незважаючи на те, що порушення карантину даним клубом потрапило у медіа, це, вочевидь, на його роботу жодним чином не вплинуло. 11 липня у Telegram-каналі "Картель" з’явилося відео вечірки у цьому клубі, який, ймовірно, працював усю ніч. 

"Тусовка"  продовжилася і 12 липня:

В Одесі поліцейські рейди теж не лякають власників нічних клубів: вони так само працюють з порушенням карантинних обмежень – ані соціальної дистанції, ані масок, ані закриття закладів після 23.00. 

11 липня, зокрема, з’явилося відео відпочинку з клубу ​​Public Beach Club Odessa. Там про карантин теж нічогісінько не чули.

​​Public Beach Club Odessa

Ось відео за 12 липня з виступу гурту Ляпис Трубецкой у місцевому клубі "Ітака".

У повідомленні Telegram-каналу Одеса live за 13 липн йдеться: "Нам надіслали, яка вчора була тусовка в Park Residence. Вони закрили терасу, бо холодно, але відкрили клуб всередині".

"Гаряче" було в клубах Ібіца, Park Residence та True Men.

Обстановку у місті, зокрема у "Аркадії" описали журналісти PavlovskyNews

"Одеса карантин не відчуває. Від слова зовсім. Порівнюючи з Києвом, таке світосприйняття проглядається в усьому: в відношенні городян до коронавірусу, діях бізнесу і місцевої влади.

У Мецці клубних тусовок - Аркадії - також без змін. Про карантин можна здогадатися тільки після прочитання новин в інтернеті.

"Штрафи в 17 тис. гривень за порушення карантину власників клубів не лякають. Багато відвідувачів можуть за ніч витратити на себе в рази більше", – йдеться у повідомленні.

Деколи правоохоронці вдаються і до рішучіших заходів. Так, 12 липня відзвітувалися, що закрили елітний загородний комплекс у Козині на Обухівщині.  У будівлі на фото упізнали заклад Queen Country Club. За словами поліцейських, комплекс працював після 22-ї, а всередині перебували близько 500 гостей та співробітників без масок. Відомо, що якраз 11 липня тут відбувся концерт Monatik. 

Звісно ж, нічними клубами порушення карантину не обмежуються. Втім, саме у цих місцях спостерігаються найбільш масові скупчення людей, які не дотримуються соціальної дистанції, та, ймовірно, рекомендованих санітарних норм (регулярне миття рук, використання антисептиків, обмеження дотиків до обличчя).

Як повідомляє Національна поліція у Києві, лише упродовж минулих вихідних столичні поліцейські перевірили 531 заклад господарської діяльності, серед яких розважальні заклади, заклади громадського  харчування та торгівлі. 

За результатами перевірки у 97 установах виявили порушення карантинних обмежень, серед яких 28 нічних клубів, дискотек тощо. За не виконання вимог  ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення на посадових осіб закладів складено адміністративні протоколи, за що передбачено покарання у вигляді штрафу від 34 до 170 тисяч гривень.  

Втім, судячи із наведених вище випадків, штрафи та адмінпротоколи не є достатніми стимулами до дотримання карантинних норм закладами, виручка яких у рази перевищує ймовірний збиток від правового покарання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme