Лікар-пульмонолог: Про маску з прокладкою, БЦЖ, господарське мило в носі та інші небезпечні фейки щодо коронавірусу

Євген Симонець - кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії N1 Київського медичногоу ніверситету, лікар-пульмонолог, торакальний хірург, голова Всеукраїнського респіраторного клубу спростував міфи про коронавірусну хворобу, її лікування та профілактику, навів клінічно доведені факти та закликав до здорового глузду

Лікар-пульмонолог: Про маску з прокладко…
Євген Симонець, лікар-пульмонолог

Визнаймо, що в українському суспільстві має місце певна деформація сприйняття інформації і часто відбувається дещо викривлене ставлення до професійної думки лікарів, звинувачення їх у бажанні заробити чи пропіаритися на темі коронавірусу, при цьому процвітає довіра до маячні сусідки Галі або блогера-вискочки.

Лікар Симонець постійно спілкується з європейськими та американськими колегами, а нещодавно взяв участь у медичному баттлі стосовно проблем коронавірусної хвороби, де також виступили професор, анестезіолог та реаніматолог Сергій Дубров, інфекціоніст, професор Ольга Голубовська, дитячий імунолог та інфекціоніст Федір Лапій. Лікар Симонець сподівається, що все більший відсоток співвітчизників буде вмикати критичне мислення, вчитися аналізувати інформацію і більший ефект вбачає у розповсюдженні її навіть не в мережі, а в особистому спілкуванні.

І задля цього погодився спростувати деякі міфи з інтернету про коронаврус на онлайн-сесії в проекті DePoГоворити на Depo.ua. 

З цього інтерв`ю ви дізнаєтеся:

8:30 – про те, що захисну медичну маску носити необхідно (декілька знаків оклику), а "підсилення" її гігієнічною прокладкою є повною науковою нісенітницею.  

15:18 – про небезпечність COVID-19 у цифрах: 80% - легка форма, 15% - важка форма, 5% - надважка форма.

21:18 – про те, чи ми всі перехворіємо на підступний коронавірус.

27:18 – про екстрені протоколи лікування ускладнень коронавірусу, фейкові антивірусні та імуномоделюючі препарати типу щучки дернистої та шкоду господарського мила.

32:49 – про небезпечність прийому антибіотиків "про всяк випадок".

35:17 – про російські корені тверджень про рятівну силу БЦЖ.

42:05 – про маячню зі змиванням вірусу "корони" у "згубний" шлунковий сік.

 

Самодіагностика: немає пульсоксиметру, врятує додаток

"Якщо ми говоримо про ускладнення COVID-19, то це є пневмонія, яка перетворюється в гострий респіраторний дистрес-синдром, у дихальну недостатність і смерть. Така ситуація виникає, коли людині просто немає чим дихати. Дихальна недостатність вимірюється сатурацією, тобто насиченістю крові киснем. Всім відомий зараз гаджет – це пульсоксиметр, який і дозволяє виміряти сатурацію. Говорячи про міфи та українські реалії, скажу що пульсоксиметр зараз дійсно вдень з вогнем не знайдеш, або лише за високу ціну. Є в смартфонах медичні додатки і встановити можна не пульсометр (він лише вимірює пульс), а саме пульсоксиметр. Якщо ви притиснете палець до спалаху або до камери, спрацює датчик, який вимірює вашу сатурацію, тобто відсоток насичення крові киснем. Я перевіряв: показники у порівнянні з медичним – один в один. Якщо насиченість киснем від 90% до 100%, вам нічого не загрожує і ви можете спокійно жити далі, навіть якщо у вас підтверджений аналіз на коронавірус. Якщо сатурація від 80% до 90%, то це вже небезпека, і ви маєте бути стовідсотково госпіталізованим і потребуєте додаткової подачі кисню. Якщо сатурація 70%, це – відділення інтенсивної терапії, реанімаційні заходи і т. д. Це має знати кожен, і не сидіти вдома, сподіваючись, що все пройде. Не пройде!"

 

Культивуємо в собі лімфоцити

"В зоні особливого ризику дійсно люди похилого віку та пацієнти, які мають хронічні захворювання. Особливою мішенню є серцево-судинні недуги, цукровий діабет і хронічні хвороби органів дихання. Але все залежить ще від кількості збудника, який людина отримала. Чому саме наголошують про хронічних хворих та людей похилого віку? Тому що імунна система у них набагато слабша. І якщо ми говоримо про діагностичні заходи, то при аналізі крові в них усіх спостерігається низький рівень лімфоцитів. Це говорить про те, що адекватної імунної відповіді немає. Тому ВООЗ говорить про те, аби саме тим, кому за 60, важливо зберігати домашній режим".         

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme