Київ. Коронавірус. Без паніки

В Україні поки що офіційно один хворий на коронавірус. У Києві - жодного. Але по всій територі України ввели карантин

Ми поспілкувалися на умовах анонімності з одним із провідних столичних інфекціоністів, який практикує в лікарні і знає ситуацію зсередини. Depo.ua інформує про це не з метою посіяти паніку, вона і так присутня дивлячись на спустошені полиці з крупами в окремих супермаркетах. А швидше, щоб застерегти. Бо попри оголошений карантин до квітня, зупинку навчального процесу, обмеження масових зібрань, роботи кінотеатрів, останні в столиці сьогодні досі працюють. І на розпорядження влади, якось, бізнес дивиться скептично. 

Для розуміння, в столичних лікарнях досить багато людей з пневмонією. Панує сезонний грип, але хворих більше, ніж зазвичай. Існує певне напруження з тест-системами на коронавірус. Логістично все працює ще неправильно. МОЗ швидкі тести тільки закупив, лабораторія дещо перевантажена і працює повільно. Коли все владнається, можливий різкий скачок фіксації офіційних випадків захворювань.

Наш інфекціоніст запевняє, що ситуація серйозна. Якщо в сусідній Польщі провели понад 2000 тестів і виявили 25 випадків хвороби, в нас провели трохи більше 40 і виявили один. Тому велика імовірність, що ми банально не знаємо хто хворий і частина тих, хто зараз в інфекційних лікарнях, можуть бути носіями коронавірусу. Сплутати коронавірус з грипом дуже просто. Через велику кількість хворих на пневмонію та інші недуги, лікарні вже перевантажені. А коронавірус поширюється швидко. Карантин - це шанс убезпечити систему охорони здоров'я від перевантаження, коли бракує ліжок, систем вентиляції легень та вільних рук. В Італії вже доводиться обирати, кого лікувати і старих часто кидають помирати. В нас такі сценарії поки ще реально відвернути, але люди не розуміють серйозність ситуації.

Лікар дав пораду: на досвіді Італії видно, що у 90% сподіватися можна на власне здоров‘я.

Каже, що треба обмежити пересування в транспорті по можливості і більше дихати свіжим повітрям. 

Запевняє, що молоді здатні перемогти вірус навіть без госпіталізації, статистика каже про 80% легкого перенесення хвороби, 15% людей роблять це з допомогою лікарів, а всім іншим, переважно старим людям, потрібна інтенсивна терапія. Але до лікаря звернутися варто, якщо температура, біль у горлі і лихоманка. Алкоголь не допоможе. А мило руйнує вірус. Тому руки з милом мити і дезінфікувати потрібно щоразу. Маска не допоможе - як правило, це засіб для хворих, щоб не поширювати вірус, який передається у крапельках вологи, яка виділяється людиною з кашлем чи чханням. Дистанція три метри - вона необхідна.

Так чи інакше, нам доведеться жити поруч з коронавірусом. Але наш імунітет здатен його перемогти.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Коронавірус