Євробачення-2018: Хто така ізраїльтянка Нетта Барзилай, яка перемогла у фестивалі

У міжародному пісенному конкурсі Євробачення-2018 здобула перемогу ізраїльська співачка Нетта Барзилай

Дівчина не приховувала бурхливих емоцій, а в коротенькі промові звернулася до глядачів зі словами вдячності.

"Дякую, що цінуєте інакше, що цінуєте відмінності між людьми. Святкуємо розмаїття", - сказала виконавиця.

Раніше співачка зізнавалася, що у школі була жертвою буллінгу: однолітки не хотіли її приймати через нестандартну зовнішність.

Нетті 25 років, а на конкурс співачка потрапила в результаті ізраїльського національного відбору HaKokhav HaBa L'Eurovizion. Її кліп на пісню Тоу за кілька днів набрав понад 7 мільйонів переглядів.

Нетта народилася в Ізраїлі, але перші шість років життя провела у Нігерії, де працював її батько. Згодом родина повернулася у рідну країну.

У 19 років виконавиця проходила службу в ізраїльському військово-морському флоті. Там вона працювала інструктором у професійному таборі для молодих музикантів. У Тель-Авіві раніше співала у барі Гіора, який залишається її улюбленим місцем. А в 2016 році заснувала співочий експериментальний колектив під назвою The Experiment, з яким гастролювала країною.

Також артистка грала провідну роль у постановці театру Running on the Sea. Разом з нею у виставі брав участь композитор Ашалом Аріель, який на цьогорічному Євробаченні є одним із бек-вокалістів учасниці.

Участь Ізраїлю у конкурсі закликала бойкотувати організація BDS ("Бойкот, ізоляція і санкції"), що виступає проти бойових дій Ізраїлю в Палестині. Активісти розвісили по Лісабону плакати, що закликають "присудити нуль пісні ізраїльського апартеїду".

Втім, політичний аспект не завадив журі і глядачам високо оцінити виконавицю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна