Як Білозір стала рукою Кремля

Російські пропагандисти миттєво схопилися за коментар українського нардепа Оксани Білозір про їхню представницю на Євробаченні-2017 Юлію Самойлову, в якому політик назвала співачку "юродством"

Depo.
16 березня 2017 15:00
ФОТО: depo.ua

Що й казати, нардеп подарувала більш ніж зручний привід для саркастичних висловлювань, звинувачень у аморальності і браку культури.

"Але мені здається, що ми Україна - цивілізована демократична країна, і ми є духовно багатими і сильними. І ми мистецтво не будемо політизувати. І якщо таке юродство зі сторони Росії вони намагаються відправити в Україну, то ми не можемо категорично ставати на якісь позиції", - зазначила Білозір у коментарі телеканалу 112.

Прихильники співачки спробували пояснити: мовляв, речення навмисне вирвали з контексту, а слово "юродство" стосувалося рішення Росії, а не самої Самойлової. Адже зазначила ж Оксана, що Росія вчинила як духовний інвалід.

Втім, і повна цитата користувачам видалася обурливою. Але якщо наші соцмережі обговорюють саму Білозір, росіяни, за власною традицією, поспішають екстраполювати свої звинувачення на всю Україну.

"Та й хай говорять, нащо нам взагалі зважати на їхню думку", - можуть зауважити деякі.

Але наразі маємо саме той випадок, коли нападки росіян можуть запросто підхопити на Заході, де прийнято цінити і шанувати кожну людину з її унікальними особливостями.

Таким чином на міжнародній арені площина дискусії "Чи пускати в Україну людину, яка виступала в окупованому Криму" може одним махом може змінитися на "Чи адекватне, взагалі, українське суспільство".

Через випадок з Білозір стає очевидним, що рішення послати в Україну Юлію Самойлову, дівчину, яка пересувається на інвалідному візку, - провокація з подвійним дном.

Вочевидь, російські ідеологи понадіялися, що у мізках деяких українців ще живе радянський штамп про те, що бути не таким, як інші - це соромно і неприпустимо.

І, на радість росіянам, цей меседж прорвався на волю з вуст української державниці.

Звичайно ж, тепер окупанти будуть корчити з себе дуже добрих і толерантних, зовсім не зважаючи на те, що їхні "духовні лідери" сиплять злими і нетолерантними висловлюваннями ледь не щодня.

Та й навіть "адекватні" росіяни примудряються опинитися у центрі скандалу.

Зокрема, не так давно соцмережі обурювалися висловлюванням акторки і режисера Ренати Літвінової, яка на шоу "Минута славы" назвала танцюриста з ампутованою ногою "ампутантом" і порадила йому "пристібнути другу ногу, адже вона може бути не так очевидно відсутньою".

Після обурення глядачів спробувала вибачитися, але конкурсант Євген Смірнов прийняв рішення залишити проект.

Саме на Росії вперто не відмовляються від слова "інвалід", яке у всьому цивілізованому світі вважають образливим і до людей не застосовують.

Що ж до випадків, коли людину з інвалідністю виганяють з ресторанів та інших громадських закладів, їх у країні ціла купа.

Втім, лицемірства наші східні сусіди ніколи не цуралися. Та й зрештою, мова не лише про них і навіть не про реакцію інших країн, що візьмуть участь у пісенному конкурсі.

Наразі важливо зрозуміти: розправитися з Леніними по всіх усюдах - недостатньо, щоб звільнитися від комуністичної гидоти у голові. Це тривала і ретельна праця, яка включає і соціальні рекламні кампанії, і різні заходи, і круглі столи. Адже, як показала згаданий інцидент, кричати про те, що у України немає проблем з толерантністю, поки що зарано.

Нагадаємо, Росія делегує на конкурс співачку з особливими потребами - 27-річну Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. Через виступ співачки в окупованому Криму і нетолерантні висловлювання деякі активісти закликають не пускати її в Україну.

Більше новин про пісенний конкурс Євробачення читайте на Євробачення.Depo.ua